OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022 roku

2022-04-02 14:53:38

5. Niedziela Wielkiego Postu

1.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. Za tydzień w sobotę proszę o porządki takie osoby jak: Wanda Roman, Maria Skiba, Patrycja Doktor, Magdalena Sanicka, Lesław Pec. Według ustaleń z Radą Parafialną, w zakresie obowiązków osób sprzątających są: porządki w kościele, wokół świątyni, na parkingu, łącznie z WC i dbałość o kwiaty w kościele. Już teraz informuję, iż do dekorowania Kaplicy Ciemnicy i Bożego Grobu są przewidziane następujące osoby: Barbara Pec, Maria Kmiecik, Sylwia Roman, Zofia Źrebiec, Bernadeta Żelichowska, Andrzej Agaś i Janina Źrebiec. Prace te planujemy w przyszły poniedziałek, tj. 11 kwietnia od godz. 12.30. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi Doktorowi za usunięcie awarii hydraulicznej na plebanii kilka dni temu i pomagającemu w tych czynnościach Panu Janowi Woźniakowi. Podziękowanie należy się też Panu Michałowi Bałonowi i jego synowi za porządek po tych pracach.

2.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna z modlitwami za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków naszego seminarium oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po mszach świętych o 8.00 i o 11.00 – zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne. Po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. już bez kazania, zaś po liturgii – piąte spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego – dla młodzieży.

3.  We wtorek – będą wypominki roczne za zmarłych po mszy św. po mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów z omówieniem Liturgii Wielkiego Tygodnia.

4.  W środę – przeżywać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie. Po nabożeństwie: spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

5.  W pierwszy czwartek miesiąca – po mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków naszego seminarium oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6.  W piątek o 17.30 – droga krzyżowa i msza św.

7.  Za tydzień będzie ostatnia niedziela Wielkiego Postu – Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Nie będzie diecezjalnych uroczystości w katedrze, w Jaśle i w Gorlicach z nastawieniem na młodzież. Ten Diecezjalny Dzień Młodzieży przeniesiony jest na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

8.  Są jeszcze wciąż do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego.

PONIEDZIAŁEK (4 kwietnia): + Franciszek i Ludwika Homlak;

WTOREK (5 kwietnia): + Zofia Ziomek – od syna Sławka z rodziną;

ŚRODA (6 kwietnia): + Zofia Ziomek – od syna Grzegorza;

CZWARTEK (7 kwietnia): + Józef i Wiktoria Warzecha;

PIĄTEK (8 kwietnia): + Stanisław Kwiatek (9 roczn. śm.) i zm. z rodziny Kwiatków i Dyniów; + siostra Leokadia Szot; + Barbara Źrebiec;

SOBOTA (9 kwietnia): + Wojciech Krężel – od Józefa Krężela z rodz.;

NIEDZIELA (10 kwietnia):

800: 1/ w 50. Rocznicę Urodzin ks. Krzysztofa i z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy święceń i prymicji – dziękczynna za otrzymane łaski, o zdrowie i błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej oraz o dalszą opiekę na niwie kapłańskiego życia – intencja od Rodziców;

2/ + Wojciech Krężel – od żony Alfredy;

1100 : z Róży Jana Stosia – o zdrowie, opiekę Maryi i błogosławieństwo Boże dla członków tej Róży;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): za parafian.