OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela zwykła, 4 lutego 2024 roku

2024-02-03 16:25:43

5. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom sprzątającym wespół z Panią Katechetką za ogrom prac wykonanych w kościele po dniu 2 lutego: sprzątanie kościoła, demontaż dekoracji, rozbieranie i wynoszenie choinek, oraz za złożone ofiary. Proszę o porządki w następnej kolejności takie osoby jak: Barbara Źrebiec, Diana Wardzała, Magdalena Mroczka, Dariusz Socha, Teresa Miśkowicz.

2.  Dzisiaj składka z pierwszej niedzieli miesiąca jest na cele diecezjalne. W tym dniu dokonujemy adoracji: modlimy się dziękczynnie za powołania w naszej diecezji i w parafii oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3.  Jutro wypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławieństwo chleba i soli.

4. We wtorek wypada wspomnienie świętych: Pawła Miki i jego towarzyszy męczenników; po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych.

5.  W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę będziemy przeżywać 32. Światowy Dzień Chorego: od godz. 9.00 – odwiedziny chorych w domach, a w kościele od godz. 10.30 spowiedź św. dla tych chorych i starszych, których członkowie rodzin są w stanie przywieźć do kościoła, następnie: o godz. 11.00 – Msza św. z obrzędem sakramentu namaszczenia chorych i nabożeństwo dla chorych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z błogosławieństwem na sposób Lourdes. Po liturgii: spotkanie dla chorych i pań wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas w sali spotkań, poczęstunek dla wszystkich.

7. Centralne obchody 31. Światowego Dnia Chorego odbędą się w w sanktuarium MB Rzeszowskiej, w bazylice u oo. bernardynów o godz. 9.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Wątroby.

8. Korzystając z wolnego czasu organisty na feriach, chcemy dokonać strojenia organów. Przyjadą fachowcy ze Szczyrzyca k/ Limanowej z sanktuarium MB Dobrotliwej, na cały dzień. W tym celu sfinansowania tego, proszę szlachetnych Parafian o większą składkę za tydzień w niedzielę.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolicki Niedziela i Gościa Niedzielnego prezentujących różne tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

10. Pan Sołtys informuje, że worki na śmieci, harmonogramy oraz naklejki będą rozdawane w Domu Ludowym w terminach następujących: 5 lutego dla mieszkańców od nru 1 do Kółka Rolniczego; 6 lutego dla mieszkańców od Kółka Rolniczego do Pana Michała Sochackiego; 7 lutego dla mieszkańców Woli i Zagród, 8 lutego dla mieszkańców: Kolonii, Zarszynia, Górek i Podgórek. Codziennie: 14 – 17.

11. Dzieciom i młodzieży życzymy miłych ferii zimowych w drugim tygodniu ich realizowania.

PONIEDZIAŁEK (5 lutego): + Maria, Wojciech i zm. z rodz. Źrebców;

WTOREK (6 lutego): + Harry Feierabend – int. od żony i szwagierki z rodzinami;

ŚRODA (7 lutego): + o zdrowie, błog. Boże, opiekę MB dla Elżbiety i Marka – z okazji Urodzin;

CZWARTEK (8 lutego): + Stanisław Źrebiec – int. od siostry Teresy;

PIĄTEK (9 lutego): + Stanisław Źrebiec – int. od siostry Ani;

SOBOTA (10 lutego): 1100 w int. chorych, starszych oraz wolontariuszek Parafialnej Agendy Caritas: dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i o opiekę MB z Lourdes – z okazji Jej wspomnienia liturgicznego i 32. Światowego Dnia Chorego;

1800 + Władysław Wokurka;

NIEDZIELA (11 lutego):

800: za parafian;

1100 : w 40. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Marii i Tadeusza Mroczków – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę Maryi – Matki Pięknej Miłości, Królowej Rodzin dla Rubinowych Jubilatów.