OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela zwykła, 5 lutego 2023 roku

2023-02-04 10:58:03

5. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom sprzątającym wespół z Panią Katechetką za ogrom prac wykonanych w kościele po dniu 2 lutego: sprzątanie kościoła, demontaż dekoracji, rozbieranie i wynoszenie choinek, oraz za złożone ofiary. Za odśnieżanie wokół świątyni, na parkingu i przed plebanią już parę razy tej zimy dziękuję bardzo Panu Januszowi i Panu Andrzejowi oraz Panu Sołtysowi, ze ułatwił to zadanie. Proszę o porządki w następnej kolejności takie osoby jak: Mieczysława Kwiatek, Edyta

Leśniak-Kwiatek, Anna Źrebiec, Halina Oczkowicz, Elżbieta Piwowar.

2. Dzisiaj składka z pierwszej niedzieli miesiąca jest na cele diecezjalne. W tym dniu dokonujemy adoracji: modlimy się dziękczynnie za powołania w naszej diecezji i w parafii oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne..

3. Jutro wypada liturgiczne wspomnienie św. Pawła Miki i jego towarzyszy męczenników. Po mszy św. dla tych, których nie było w piątek z klasy 8: spotkanie – katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania.

4. We wtorek po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych.

5. W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W piątek wypada wspomnienie św. Scholastyki dziewicy. Po mszy św. – spotkanie – katecheza dla uczniów klasy 7.

7. W sobotę, w 31. Światowy Dzień Chorego w kościele od godz. 8.30 spowiedź św. dla tych chorych i starszych, których członkowie rodzin są w stanie przywieźć do kościoła, następnie: o godz. 9.00 – Msza św. z obrzędem sakramentu namaszczenia chorych i nabożeństwo dla chorych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z błogosławieństwem na sposób Lourdes. Po liturgii: spotkanie dla chorych i pań wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas w sali spotkań, poczęstunek dla wszystkich. Natomiast chorych w domach będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną po południu od godz. 13.00.

8. Centralne obchody 31. Światowego Dnia Chorego odbędą się w w sanktuarium MB Rzeszowskiej, w bazylice u oo. bernardynów o godz. 9.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Wątroby.

9. Fundacja Pani Kai Godek rozpoczyna w sobotę, 4 lutego br. akcję "Stop in vitro" w Rzeszowie. Jest ona uzgodniona z Księdzem Biskupem. Prośba skierowana jest do wszystkich wiernych o udzielenie wsparcia przez podpisy po mszy św. z zachowaniem przepisów RODO.

10. Gmina Nowy Żmigród zamierza przystąpić do programu społecznego: Maluch plus. Prosimy rodziców zainteresowanych opieką żłobkową o zgłaszanie się do Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie do dnia 7 lutego 2023 roku do godz. 16.00 w celu poznania szczegółów.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolicki Niedziela i Gościa Niedzielnego prezentujących różne tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

PONIEDZIAŁEK (6 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (6 greg.);

WTOREK (7 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (7 greg.);

ŚRODA (8 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (8 greg.);

CZWARTEK (9 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (9 greg.);

PIĄTEK (10 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (10 greg.);

SOBOTA (11 lutego): 900 w int. Zofii w 90. roczn. Urodzin Zofii: dziękczynna za otrzymane łaski, z prośba o dalsze i o opiekę MB z Lourdes – z okazji Jej wspomnienia liturgicznego i 30. Światowego Dnia Chorego;

1800 + Ks. dr Jan Cebulak (11 greg.);

NIEDZIELA (12 lutego):