OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela zwykła, 6 lutego 2022 roku

2022-02-06 10:25:53

5. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom sprzątającym wespół z Panią Katechetką za ogrom prac wykonanych w kościele po dniu 2 lutego: sprzątanie kościoła, demontaż dekoracji, rozbieranie i wynoszenie choinek, odśnieżanie ze mną wokół świątyni i na parkingu oraz za złożone ofiary. Za wspólny wysiłek odśnieżania dziękuję też: Panu Michałowi, jego synowi i Waldkowi. Proszę o porządki w następnej kolejności takie osoby jak: Krzysztof Żarnowski, Beata Grzywacz, Grażyna Mroczka.

2.  Dziękuję bardzo za składkę na ogrzewanie kościoła. Koszt ogrzewania przewyższa niestety znacznie, ale liczy się gest parafian i każda ofiara.

3.  Dzisiaj składka z pierwszej niedzieli miesiąca jest na cele diecezjalne. W tym dniu dokonujemy adoracji: modlimy się dziękczynnie za powołania w naszej diecezji i w parafii oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4.  We wtorek po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych.

5.  W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W piątek, w 30. Światowy Dzień Chorego będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną. Po południu Spowiedź św. dla tych chorych i starszych, których członkowie rodzin są w stanie przywieźć do kościoła planuję od godz. 15.30, a następnie Mszę św. o 16.00 z obrzędem sakramentu namaszczenia i nabożeństwo dla chorych z błogosławieństwem na sposób Lourdes.  Po liturgii: spotkanie dla chorych i pań wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas w sali spotkań, poczęstunek dla wszystkich.

7. Centralne obchody 30. Światowego Dnia Chorego odbędą się w dwóch świątyniach naszej diecezji – w sanktuarium MB Rzeszowskiej, w bazylice u oo. bernardynów oraz w nowym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. pod przewodnictwem Księży Biskupów.

8.  Za tydzień w niedzielę będzie 13. dzień miesiąca, czyli okazja do modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę.

9.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

10.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolicki Niedziela i Gościa Niedzielnego prezentujących różne tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

11.   Pan Sołtys informuje, że w Domu ludowym będą rozdawane worki i naklejki na śmieci w następujących terminach:

10 lutego – w godzinach 14-17 dla mieszkańców od numeru 1 do Kółka Rolniczego;

11 lutego – w godzinach 14-17 dla mieszkańców od Kółka Rolniczego do numeru 90;

12 lutego – w godzinach 14-17 dla mieszkańców Woli i Zagród

PONIEDZIAŁEK (7 lutego): + Władysław Gryziec;

WTOREK (8 lutego): + Władysław Wokurka (27 roczn. śm.);

ŚRODA (9 lutego): dziękczynna za przeżytych 77 lat Zofii, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę MB na dalsze lata;

CZWARTEK (10 lutego): dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże, opiekę MB i o dalsze łaski dla całej rodziny;

PIĄTEK (11 lutego): 1600 w int. osób chorych, cierpiących i starszych, objętych troską Caritas i personelu medycznego oraz wolontariuszy – o zdrowie, siły, błog. Boże i opiekę MB z Lourdes – z okazji Jej wspomnienia liturgicznego i 30. Światowego Dnia Chorego;

SOBOTA (12 lutego): w 18. rocznicę Urodzin Jakuba: dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże, opiekę MB w dorosłym życiu;

NIEDZIELA (13 lutego):

800: 1/o powrót do zdrowia dla Wacławy; 2/ za parafian;

1100 : + Michalina Gryziec (4 roczn. śm.).

Z naszej wspólnoty parafialnej została powołana do wieczności śp. Irena Oleszczuk. Wczoraj odbył się jej pogrzeb. Módlmy się w jej intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…