OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. Niedziela Wielkiego Postu - Męki Pańskiej (Palmowa), 10 kwietnia 2022 roku

2022-04-09 12:03:21

6. niedziela Wielkiego Postu (Palmowa)

1. Serdecznie dziękuję za porządki w kościele i za złożone ofiary. Teraz proszę o pomoc Pani Katechetce w urządzaniu Kaplicy Ciemnicy i Bożego Grobu w poniedziałek od godz. 12.30 następujące osoby: Barbara Pec, Janina Źrebiec, Maria Kmiecik, Sylwia Roman, Zofia Źrebiec, Bernadeta Żelichowska, Andrzej Agaś. Ponadto o sprzątanie kościoła, jego otoczenia i parkingu w Wielką Sobotę w czasie przerwy w adoracji od 14.00 do 16.00 proszę takie osoby: Piotr Źrebiec, Zofia Bilska, Edyta Kwiatek, Anna Źrebiec i Halina Oczkowicz.

2. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej: błogosławieństwo palm. Głowna uroczystość z tej racji u nas sumie. Po południu o 14.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Następnie msza św. już bez kazania i zakończenie kursu przedmałżeńskiego dla młodzieży. Dziś o 18.00 w Niechobrzu przy sanktuarium MB Nieustającej Pomocy – będzie misterium Męki Pańskiej.

3. Jutro po mszy św. proszę panie z Parafialnego Zespołu Caritas do czynienia paczek na święta dla potrzebujących. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom za te dary składane w Wielkim Poście do pojemników caritasowych w naszych sklepach. We wtorek rano panie – wolontariuszki rozwiozą starszym i ubogim.

4.  Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Codziennie przed mszą świętą jest możliwość spowiedzi wielkanocnej. W środę będziemy spowiadać od 17.00.

5.  We wtorek po mszy św. będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

6.  W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7.  W tym roku jest możliwość wyjazdu do katedry i do seminarium z ministrantami i lektorami w Wielki Czwartek w ramach diecezjalnej pielgrzymki LSO na msze św. krzyżma sprawowaną przez księży biskupów w kościele katedralnym w Rzeszowie. W tym dniu u nas Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. To okazja, by wspólnie przeżywać chwile Wieczernika, Ostatniej Wieczerzy Jezusa z apostołami i dziękować za sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa oraz za kolejny rok eucharystyczny w wymiarze programu duszpasterskiego Kościoła: EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE. Będziemy dziękować za swoją Pierwszą Komunię Świętą. W ten szczególny wieczór modlitewny po przeniesieniu Ciała Pańskiego do urządzonej Kaplicy Ciemnicy będzie adoracja młodzieżowa, zaś potem indywidualna. W ten sposób uroczyście rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. O godz. 20.00 wyruszymy na Drogę Krzyżową w plenerze na Górę Grzywacką. O posługę proszę najwytrwalszych ministrantów i lektorów oraz strażaków. Opiekunów poszczególnych stacji Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego proszę o dbałość i estetykę tychże stacji.

8.  W Wielki Piątek Męki Pańskiej – obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy; adoracja od godz. 9.00. Droga Krzyżowa o godzinie 17.30 i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 – Celebracja Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża, udziałem strażaków i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Wtedy zaśpiewamy Gorzkie Żale – trzy części i będziemy trwać na adoracji. Ofiary składane w Wielki Piątek będą przeznaczone do Bożego Grobu w Jerozolimie.

9. W Wielką Sobotę – wznowienie adoracji od 8.00. Zaś błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w kościele: o 9.00 i o 12.00, zaś w terenie: o 10.00 przy kapliczce dla mieszkańców przysiółków: Kolonia, Zarszyń oraz Górki; o 10.15 u Państwa Źrebców; o 10.30 dla mieszkańców Woli u Państwa Warzechów; o 10.45 przy kapliczce na Zagrodach. Zatem tylko te najdalsze przysiółki obejmujemy błogosławieństwem pokarmów wielkanocnych. W większości starajmy się skierować do kościoła i połączyć przybycie ze święconką z adoracją Krzyża i Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie. Zachęcam do adoracji wszystkie męskie i żeńskie róże różańcowe oraz ministrantów wg ustalenia i możliwości. Wieczorem o godz. 18.00 – uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej z pobłogosławieniem nowego paschału, będącego darem parafian z racji misji świętych i z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy świece i naczynia na wodę święconą.

10. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 rezurekcyjne dzwony oznajmią nam Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Proszę o przygotowanie procesji eucharystycznej i o zaangażowanie strażaków.

11. Wszystkim dziękuję za udział w drogach krzyżowych i Gorzkich Żalach oraz w misjach świętych. Jest to forma owocnego przygotowania się do świąt paschalnych. Dzieci otrzymają nagrody po ostatniej drodze krzyżowej i celebracji Wielkiego Piątku – w zakrystii, żeby nie przeszkadzać w adoracji.

12.  Sięgnijmy do prasy katolickiej. Mamy więcej niż zwykle egzemplarzy Gościa Niedzielnego. Zachęcam. Warto!

13. w gablotce parafialnej oprócz wielu aktualnych infromacji są wywieszone świeże zapowiedzi.

WIELKI PONIEDZIAŁEK (11 kwietnia): + Andrzej, Zbigniew, Aleksander Mania;

WIELKI WTOREK (12 kwietnia): + Władysław Leśniowski;

WIELKA ŚRODA (13 kwietnia): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

WIELKI CZWARTEK (14 kwietnia): + Jan Basista;

WIELKA SOBOTA (16 kwietnia): + Bogusław Wokurka – od bratanka Adriana i Diany;

NIEDZIELA WIELKANOCNA – I dzień świąt (17 kwietnia):

6.00: za parafian;

11.00 : w 59. roczn. ślubu Feliksa i Zofii – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla Jubilatów.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – II dzień świąt (18 kwietnia):

8.00: + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

11.00 : + Bolesław (13 roczn. śm.) i Helena Otrębscy – int. od córki Doroty z mężem;

14.00: w intencji ochrzczonego dziecka: Milenki – o prawidłowy rozwój, o zdrowie i potrzebne łaski oraz o opiekę Maryi dla dziecka, rodziców i chrzestnych.