OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. Niedziela wielkanocna, 5 maja 2024 roku

2024-05-04 16:26:09

6. Niedziela Wielkanocna

1.  Serdecznie dziękuję za wszelki trud i wysiłek parafian na czele z Panią zakrystianką, włożony w przygotowanie kościoła i otoczenia do Odpustu, za złożone ofiary i kwiaty. Za tydzień proszę o sprzątanie i o wykoszenie trawy rodziców dzieci rocznicowych.

2.  Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca w ramach adoracji podejmujemy modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, otaczając jednocześnie modlitwą wszystkich powołanych do Służby Bożej w Kościele. Dzisiejsza składka jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie; a po mszach św. o 8 i 11 jest zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 14.00 będzie nabożeństwo majowe i msza święta.

3.  Za tydzień pragniemy wyruszyć na szlak Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego i uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 14.00 w plenerze i zrealizować Drogę Krzyżową oraz mszę świętą na Górze Grzywackiej. Mało parafian korzysta z tej formy aktywności religijnej. W większości wędrują pod Papieski Krzyż Milenijny na Górze Grzywackiej turyści i pielgrzymi, ale teraz może i miejscowi zechcą uczestniczyć i zostać do końca, by uczestniczyć w Eucharystii tam sprawowanej. Bardzo dziękuję Panu Janowi Parylakowi, który nie tylko wozi sprzęty nam potrzebne na mszę świętą polową swoim samochodem, ale ułożył posadzkę z prawdziwego zdarzenia w zakrystii-zapleczu ołtarza polowego oraz wyposażył w półki oraz uchwyty na nagłośnienie i krzyż. Pracowali wraz z nim przy tym: Pan Krzysztof z synem – Mikołajem i Pan Adam. Stacje poszczególne są już w większości zadbane. Dzięki składam za to ich opiekunom.

4.  Jutro wypada święto świętych Apostołów: Filipa i Jakuba.

5.  Od jutra będziemy w kościele przeżywać Dni krzyżowe przed Wniebowstąpieniem z modlitwami o urodzaje: jutro po mszy św. procesja błagalna, we wtorek w czasie nabożeństwa majowego wypominki roczne i po całej liturgii wyjście procesyjne do krzyża misyjnego; w środę Nowenna do MB wraz z nabożeństwem majowym, a po mszy św. procesja wokół kościoła z modlitwami o urodzaje i szczęśliwe zbiory w tym roku. W środę przeżywać będziemy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Po mszy św. i procesji kolejna próba komunijna dla trzeciaków.

6.  Za tydzień w niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego: na sumie – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, a o 14.00 – droga krzyżowa połączona z nabożeństwem majowym na Górę Grzywacką i Msza św. Potrzebni strażacy. Zachęcam do pilnego uczestnictwa dzieci i młodzież oraz wszystkich stałych czcicieli Maryi z grona dorosłych.

7.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8.  Wójt Gminy Nowy Żmigród ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy studni wierconych na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie naszej gminy. Osoby zainteresowane mogą składać wnioski od środy, tj. 8 maja do czwartku, tj. 9 maja, w godz. od 8.30 do 17.00. Formularze są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Nowy Żmigród, na Facebooku, u Sołtysa a także w Punkcie Informacji Urzędu Gminy.

PONIEDZIAŁEK (6 maja): + Józef Żarnowski;

WTOREK (7 maja): + Jan, Helena, Stanisław Żarnowscy i zmarli z rodz.;

ŚRODA (8 maja): + Stanisław Stoś – z int. wnuszki Natalii z mężem;

CZWARTEK (9 maja): + Zofia, Weronika i Andrzej Pec;

PIĄTEK (10 maja): + Weronika, Jan, Józef (7 roczn. śm.) Kopa;

SOBOTA (11 maja): + Stanisław Piwowar (z ok. Urodzin i Imienin);

NIEDZIELA (12 maja):

800: za parafian (int. z 26 maja br.);

1100 : w Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w int. dzieci z klasy 4., z prośbą o dalszą opiekę MB, zdrowie i błog. dla nich i ich rodziców;

1400: naboż. majowe, Droga Krzyżowa i na Górze Grzywackiej msza św.: za parafian.