OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. Niedziela Wielkanocy, 14 maja 2023 roku

2023-05-13 19:06:33

6. Niedziela Wielkanocna

1.  Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za porządki w kościele, za złożone ofiary i za zadbanie całego otoczenia świątyni i obejścia  zaś Panu Zdzisławowi – za wykoszenie na cmentarzu i wszystkim opiekunom poszczególnych stacji drogi krzyżowej za wyplewienie oraz wykoszenie szczytu Góry Grzywackiej w związku z dzisiejszym nabożeństwem w plenerze o godz. 14.00. Każdy uczestnik mszy św. na Górze Grzywackiej będzie już zasiadał na nowych, stabilnych, precyzyjnie wykonanych ławkach zafundowanych przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do sakramentu bierzmowania (koszt: 3000 zł), z drewna ofiarowanego przez Wspólnotę Leśną Serdecznie dziękujemy. Za tydzień proszę o sprzątanie proszę następujących parafian: Monika Kostrząb, Maria Żarnowska, Maria Ziomek, Krystyna Rak, Gabriela Olchawa.

2.  Za tydzień będzie składka inwestycyjna.

3.  Od jutra będą tzw. dni krzyżowe przed Wniebowstąpieniem z modlitwami o urodzaje i szczęśliwe zbiory w tym roku i z procesjami: jutro do Krzyża misyjnego, we wtorek – wokół kościoła, w środę – w stronę cmentarza i w prawo wzdłuż domów. Nabożeństwo majowe rozpocznie się jak każdego dnia o 17.30, połączone we wtorek z wypominkami, w środę – z Nowenną.

4.  We wtorek wypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona chorób i zarazy morowej, epidemii, orędownika naszej Ojczyzny.

5.  W środę o godz. 18.00 podczas uroczystej Mszy św. dokona się bierzmowanie naszej młodzieży. Tego sakramentu udzieli ósmoklasistom J.E. Ks. Bp Jan Wątroba. W intencji Pasterza naszej diecezji będziemy modlić się szczególnie w sobotę, gdyż wtedy wypada 23. rocznica jego sakry biskupiej.

6.  W piątek zapraszam po nabożeństwie majowym, po modlitwach za przyczyną św. s. Faustyny i Nowennie do świętych Patronów oraz mszy św. na krótkie spotkanie nowo bierzmowanych na podsumowanie przygotowań i wręczenie pamiątek oraz indeksów ze wpisem.

7.  W sobotę od godz. 9.00 będzie spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, chrzestnych.

8.  Za tydzień – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.  Wówczas będziemy przeżywać dwie uroczystości – na sumie będzie Pierwsza Komunia Święta dzieci z klasy trzeciej, zaś o 14.00 – kto może i chce mi towarzyszyć – niech świętuje wraz ze mną srebrny jubileusz 25 lat kapłaństwa.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11. Pan Sołtys informuje, że druga rata podatku będzie przyjmowana 15 maja, a więc jutro w Sali Domu Ludowego w godzinach 15 – 17.

PONIEDZIAŁEK (15 maja): + Władysława i Czesław Ziomek;

WTOREK (16 maja): + Helena i Józef Woźniak;

ŚRODA (17 maja): + Zofia Ziomek – z okazji Imienin;

CZWARTEK (18 maja): + Feliks Kopa – int. od Dariusza i Ireny Kopa;

PIĄTEK (19 maja): + Feliks Kopa – int. od Krystyny Źrebiec z mężem;

SOBOTA (20 maja): w 3. roczn. Urodzin Aleksego – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o zdrowie dla dziecka;

NIEDZIELA (21 maja):

800: + Stanisław, Maria, Kazimierz Patyk;

1100 : w int. dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych;

1400: Nabożeństwo majowe i msza św. za parafian i w 25. rocznicę święceń i Prymicji.