OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. Niedziela Wielkanocy, 22 maja 2022 roku

2022-05-21 11:48:08

6. Niedziela Wielkanocna

1.  Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za pielgrzymowanie na Jasną Górę do MB Częstochowskiej i do Leśniowa do MB Królowej Rodzin oraz do Skarżyc do sanktuarium MB Skarżyckiej. Dzieci i wszyscy uczestnicy pielgrzymki dali piękne świadectwo gorliwej modlitwy i postawy dziękczynienia. Dziękuję za tę Bożą atmosferę wczorajszego dnia w całości w ramach naszej pielgrzymki. Bóg zapłać za porządki w kościele, za złożoną ofiarę, zaś Panom: Michałowi i Zdzisławowi – za wykoszenie na cmentarzu oraz Pani Katechetce i mieszkańcom Zagród za przygotowanie kapliczki na Zagrodach do dzisiejszej liturgii o godz. 14.00. Za tydzień proszę o sprzątanie: Joanna Doktor, Zofia Wiejaczka, Danuta Kudłacz, Barbara Piątek, Celina Pec. Niech te osoby wykoszą wokół kościoła.

2.  Bóg zapłać bierzmowanym, ich rodzicom i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za chęci wykonania prac przy stacjach drogi krzyżowej na Górę Grzywacką po to, aby je odnowić i by każdy postument był widoczny i błyszczał świeżością. Nagły deszcz zniweczył nasze sobotnie plany tych robót. Od pierwszej do ósmej stacji jest ustalone, kto z rodziców i bierzmowanych to będzie robił. Następne stacje proszę jeszcze rozdzielić i w dowolnym czasie te prace zrealizować.

3.  Dziś składka inwestycyjna i nabożeństwo majowe oraz msza św. przy kapliczce na Zagrodach z modlitwami o urodzaje i szczęśliwe zbiory w tym roku.

4.  Od jutra do środy będą trwały tzw. dni krzyżowe przed Wniebowstąpieniem z modlitwami o urodzaje i szczęśliwe zbiory w tym roku i z procesjami. Początek – mszą o 18.00. Tak będzie w poniedziałek i w środę. Bowiem już dzisiejsze nabożeństwo na Zagrodach ma walor dni krzyżowych.

5.  We wtorek: wspomnienie NMP Wspomożenia wiernych; wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wkomponowane w nabożeństwo majowe, msza św. i zbiórka ministrantów i lektorów.

6.  W poniedziałek i środę nabożeństwo majowe i środowa nowenna będą po mszy św. w ramach procesji z modlitwami o urodzaje.

7.  W piątek będzie po nabożeństwie majowym i mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, czyli dla uczniów klasy 7.

8.  Za tydzień – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do podejścia do adoracji relikwii św. Jana Pawła II z racji 22. dnia miesiąca.

PONIEDZIAŁEK (23 maja): + Jan Mroczka – int. od syna Wacława z rodziną;

WTOREK (24 maja): + Walenty, Kunegunda z rodz. Gondków;

ŚRODA (25 maja): + Jan Mroczka – od córki Ewy z mężem;

CZWARTEK (26 maja): w int. Ks. Grzegorza Krężela z okazji 10. Rocznicy święceń kapłańskich, z prośbą o dalszą opiekę MB, zdrowie i błog. Boże na niwie życia kapłańskiego i zakonnego;

PIĄTEK (27 maja): + Jan Mroczka – int. od córki Marty z mężem;

SOBOTA (28 maja): + Jan Mroczka – int. od córki Teresy z mężem;

NIEDZIELA (29 maja):

800: + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

1100 : + Jan Mroczka (1 roczn. śm.);

1400: naboż. maj. i msza św. za parafian.