OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa Męki Pańskiej.

2024-03-23 15:08:24

6. niedziela Wielkiego Postu (Palmowa - Męki Pańskiej)

1.  Serdecznie dziękuję za porządki w kościele i za złożoną ofiarę. Teraz proszę o sprzątanie i o pomoc w urządzaniu Kaplicy Ciemnicy i Bożego Grobu w uzgodnieniu z Panią Zakrystianką następujące osoby: Lucyna Wielgosz, Zygmunt Mroczka, Marta Paja, Alicja Mania, Lesława Woźniak, Bernadeta Haligowska, Lucyna Turcza, Stanisława Warzecha. Ponadto proszę o sprzątanie kościoła tuż przed świętami, w Wielką Sobotę w czasie przerwy w adoracji 14 - 16: Renata Kogut, Ewa Leśniak, Anita Woźniak, Zofia Piwowar.

2.  Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 2150 zł. Po południu o 14.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Następnie msza św. już bez kazania. Składka dzisiejsza przeznaczona będzie na ogrzewanie.

3.  W poniedziałek po mszy św. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przewiozą ze sklepów kosze Caritasowe i nastąpi przygotowywanie paczek na święta dla potrzebujących, które nasze wolontariuszki dostarczą starszym i ubogim we wtorek. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom za te dary składane w Wielkim Poście do pojemników w naszych sklepach.

4.  Codziennie przed mszą świętą jest możliwość spowiedzi.

5.  We wtorek po mszy św. będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

6.  W środęNowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7.  Wyjazd do Katedry rzeszowskiej na Mszę św. Krzyżma – olejów i 100-lecie śmierci sw. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, Patrona diecezji i do seminarium z ministrantami i lektorami w Wielki Czwartek w ramach diecezjalnej pielgrzymki LSO nastąpi o godz. 7.30. W tym dniu Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. To okazja, by wspólnie przeżywać chwile Wieczernika, Ostatniej Wieczerzy Jezusa z apostołami i dziękować za sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Będziemy też dziękować za swoją Pierwszą Komunię Świętą. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej zakończy się przeniesieniem Najśw. Sakram. do Kaplicy Ciemnicy, gdzie po liturgii będzie adoracja młodzieżowa, zaś o godz. 20.00 – droga krzyżowa na Górę Grzywacką. O posługę proszę najwytrwalszych ministrantów i lektorów oraz strażaków. Opiekunów poszczególnych stacji Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego proszę o dbałość i estetykę tychże stacji. Strażaków też proszę o wartę przy Grobie Bożym od Wielkiego Piątku wieczorem a w Niedzielę po rezurekcji zapraszam wraz z Prezesem i Komendantem na czele na uroczyste śniadanie wielkanocne. Adoracja w Wielki Czwartek będzie do godz. 21.00.

8.  W Wielki Piątek Męki Pańskiej nastąpi wznowienie adoracji przy Kaplicy Ciemnicy od godz. 9.00. W tym szczególnym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Droga Krzyżowa o godzinie 17.30 i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00Celebracja Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża, udziałem strażaków i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Wtedy zaśpiewamy Gorzkie Żaletrzy części i będziemy trwać na adoracji. Ofiary składane w Wielki Piątek będą przeznaczone do Bożego Grobu w Jerozolimie.

9.  W Wielką Sobotęwznowienie adoracji od 8.00. Zaś błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w kościele: o 9.00 i o 12.00, zaś w terenie: o 10.00 przy kapliczce dla mieszkańców przysiółków: Kolonia, Zarszyń oraz Górki i Podgórki o 10.15 u Państwa Źrebców; o 10.45 dla mieszkańców Woli u Państwa Warzechów; o 11.00 przy kapliczce na Zagrodach, o 11.15 u Pani Heleny Marchewkowej na Wygodzie. Najdalsze przysiółki obejmujemy błogosławieństwem pokarmów wielkanocnych. W większości starajmy się skierować do kościoła i połączyć przybycie ze święconką z adoracją Krzyża i Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie. Zachęcam do adoracji wszystkie męskie i żeńskie róże różańcowe oraz ministrantów wg ustalenia i możliwości: zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę: o godz. 9.00 – Róża Jerzego Wokurki i Mariana Mroczki; o godz. 10.00 – Róża Weroniki Ciekielskiej i Beaty Grzywacz; o godz. 11.00 – Róża Doroty Strzelec i Marty Wojdacz; o godz. 12.00 – Róża Marii Źrebiec i Cecylii Piwowar – Nadymus; o godz. 13.00 – Róża Stanisławy Warzechy i Lucyny Wielgosz; o godz. 16.00 – Róża Teresy Kostrząb i Jana Stosia; od godz. 17.00 – Róża Jana Strzelca, Stanisława Źrebca i Waldemara Ciekielskiego. Wieczorem o godz. 18.00 – uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej z pobłogosławieniem nowego paschału, będącego darem parafian z racji rekolekcji świętych i z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy świece.

10. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 rezurekcyjne dzwony oznajmią nam Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Proszę o przygotowanie procesji eucharystycznej.

11. Wszystkim dziękuję za udział w drogach krzyżowych i Gorzkich Żalach. Jest to forma owocnego przygotowania się do świąt paschalnych. Dzieci otrzymają nagrody po ostatniej drodze krzyżowej i celebracji Wielkiego Piątku – w zakrystii, żeby nie przeszkadzać w adoracji.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (25 marca): + Zofia Ziomek (3 roczn. śm.);

WTOREK (26 marca): + Katarzyna i Marcin Gondek;

ŚRODA (27 marca): + Zofia, Weronika i Andrzej Pec;

CZWARTEK (28 marca): za kapłanów z okazji Dnia Kapłańskiego i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; + ks. Jan, + ks. Józef, + ks. Władysław;

SOBOTA (30 marca): o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę MB, moc Ducha Świętego dla Sebastiana z okazji Urodzin;

NIEDZIELA WIELKANOCNA (31 marca):

600: + Helena i Jan Grzywacz;

1100 : za parafian

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (1 kwietnia):

800: + Władysław i Maria Janas; Tadeusz i Maria Tobiasz;

1100 : + Jan Mroczka – int. od syna Marka z rodziną.