OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. Niedziela zwykła, 11 lutego 2024 roku

2024-02-10 20:18:24

6. niedziela zwykła

1.  Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Teraz proszę o porządki w świątyni następujące osoby: Zofia Roman, Teresa Źrebiec, Lucyna Kazecka, Maria Nadymus, Maria Wójcik.

2.  Bóg zapłać za zaangażowanie i pomoc pań z Parafialnego Zespołu Caritas, w organizacji i przebiegu spotkania w ramach 32. Światowego Dnia Chorego.

3.  Doceniam zaangażowanie organisty Bartosza, który poświęcił cały dzień – piątek na pomoc fachowcom w kwestii strojenia organów. Te konieczne prace udało się wykonać i uzupełnić dźwięki, czego efekty zauważamy. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na ten cel.

4. We wtorek po mszy św. naszym zwyczajem będą wypominki roczne, Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Będziemy też modlić się za Kościół, papieża i Ojczyznę z racji 13. dnia miesiąca.

5. W środę wypada święto świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowian i św. Walentego – Patrona zakochanych. Ze względu na charakter tego dnia – środę popielcową, będzie dwie msze św.: o 8.00 i 18.00. po wieczornej Eucharystii – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na obydwu mszach świętych w miejsce aktu pokutnego będzie błogosławieństwo popiołu i posypanie nim głów. W tym dniu rozpoczniemy 40-dniowy czas pokuty i umartwienia, w którym przez jeszcze obfitsze słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, nabożeństwa wielkopostne i czynną miłość bliźniego będziemy wraz z całym Kościołem przygotowywać się do świąt paschalnych. Zadbajmy o uczestnictwo i o pobożny przebieg tego świętego czasu, o postanowienia, wyrzeczenia wielkopostne: mogą to być trzeźwościowe (Księga trzeźwości jest wyłożona), o udział w drodze krzyżowej i w Gorzkich Żalach oraz o odpisanie 1 % podatku w tym czasie rozliczeniowym na Caritas w ramach akcji Bliźni w potrzebie. W tym względzie Caritas informuje o skali pomocy,   jaką   świadczy, wspierając   finansowo   leczenie   chorych   i   niepełnosprawnych, pomagając najbiedniejszym w wykupieniu lekarstw, udzielając pomocy poszkodowanym w pożarach czy powodziach. Miejmy tego świadomość i pomagajmy także poprzez produkty żywnościowe, składane jako dar do caritasowych koszów w dwóch naszych sklepach dla potrzebujących. W śrdoę popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy.

6. W piątek – droga krzyżowa o godz. 17.30, po drodze krzyżowej – naklejki dla dzieci za udział; msza św. o 18.00 i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z adoracją relikwii św. s. Faustyny po mszy św. z racji trzeciego piątku miesiąca. Po liturgii – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

7. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

8. Przed mszą o 8.00 i 11.00 będą w Wielkim Poście krótkie katechezy o Kościele – pod kątem uczestnictwa i w aspekcie wspólnoty.

9.  O godz. 14.00 w niedzielę będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i msza św.

10. Zachęcam do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym jest rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post; są też artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu.

11. Za udział w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskiwać odpusty zupełne.

12. Wojownicy Maryi z Krosna organizują nocne czuwanie tym razem w kościele w Osieku Jasielkim, 16 lutego br., w piątek pod hasłem: Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. W programie modlitewnym: o godz. 20.00 - adoracja Najśw. Sakram. i modlitwa różańcowa; o godz. 21.00 - Apel Maryjny, akt zawierzenia Polski Matce Bożej, modlitwa różańcowa; o godz. 22.00 - msza św.; o godz. 23.00 - rozważanie Męki Pańskiej, o godz. 24.00 - modlitwy za Ojczyznę aż do zakończnia hymnem dziękczynnym Te Deum o godz. 5 rano.

13. 16 lutego br., tj. w piątek, o godz. 18.00 wyruszy od zamku rzeszowskiego Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa i zakończy się w bazylice u ojców bernardynów, w sanktuarium MB Pani Rzeszowa.

14. Jeśli będą chętni, to od 1. Niedzieli W. Postu będę prowadził katechezy przedmałżeńskie - po Gorzkich Żalach i po mszy św. - w każdą z niedziel W. Postu. Niech młodzież w tym tygodniu zapisuje się u mnie.

PONIEDZIAŁEK (12 lutego): + Stanisław Żarnowski (z ok. Ur.); + Jan, Helena i zm. z rodz.;

WTOREK (13 lutego): + Władysław Gryziec (38 roczn. śm.);

ŚRODA POPIELCOWA (14 lutego):

8.00: o zdrowie i błogosławieństwo dla Jana Rogowskiego;

18.00; + Franciszek Tyrpak (1 roczn. śm.);

CZWARTEK (15 lutego) : + Władysław Sroka – int. od żony Teresy;

PIĄTEK (16 lutego): + Władysław Sroka – int. od córki Anny z rodz.;

SOBOTA (17 lutego):

14.00: jubileuszowa z okazji 50. roczn. Urodzin Teresy, dziękczynna za przeżyte lata, z prośbą o błog. Boże, o dalsze łaski, o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę MB dla Jubilatki i jej rodziny;

18.00: + Władysław Sroka – int. od córki Zuzanny z mężem i dziećmi;

NIEDZIELA (18 lutego):

8.00: Z Róży Jana Stosia, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, o zdrowie i opiekę MB dla członków tej Róży;

11.00 : + Augustyn i Zofia Kudłacz;

14.00 (po Gorzkich Żalach): za parafian.