OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. Niedziela zwykła, 12 lutego 2023 roku

2023-02-11 12:51:02

6. Niedziela zwykła

1. Dziękuję osobom sprzątającym za porządek w kościele i za złożone ofiary. Proszę o te czynności w następnej kolejności takie osoby jak: Katarzyna Stańko, Krystyna Mędrek, Jolanta Olearska, Barbara Sikora, Bogusława Miśkowicz.

2. Ostatnio miały miejsce parafialne obchody 31. Światowego Dnia Chorego. Dziękuję za zaangażowanie pań wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas w organizację i przeżywanie.

3. Dziś decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abpa Stanisława Gądeckiego – zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w Turcji i Syrii na skutek trzęsienia ziemi.

4. Jutro 13. dzień miesiąca, czyli okazja do modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę.

5.  We wtorek wypada liturgiczne święto świętych: Cyryla i Metodego, Patronów Europy i św. Walentego – Patrona zakochanych; po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych.

6. W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7. W piątek – po Eucharystii będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny, adoracja jej relikwii, bo będzie to trzeci piątek miesiąca.

8. W przyszłą niedzielę będzie po sumie nowenna do św. Patronów naszej diecezji: św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa i bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy, z racji 19. dnia miesiąca.

9. Składka w przyszłą niedzielę będzie inwestycyjna.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (13 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (13 greg.);

WTOREK (14 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (14 greg.);