OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. niedziela zwykła, 13 lutego 2022 roku

2022-02-12 22:00:11

6. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję osobom sprzątającym za porządek w kościele i za złożone ofiary. Proszę o te czynności w następnej kolejności takie osoby jak: Celina Stachoń, Danuta Kostrząb, Celina Stoś.

2.  Ostatnio miały miejsce parafialne obchody 30. Światowego Dnia Chorego. Dziękuję za zaangażowanie pań wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas w jego organizację i przeżywanie.

3.   Dziś 13. dzień miesiąca, czyli okazja do modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę.

4.   Jutro liturgiczne święto świętych: Cyryla i Metodego, Patronów Europy i św. Walentego – Patrona zakochanych.

5.   We wtorek po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych.

6.   W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7.  W piątek – po Eucharystii będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny, adoracja jej relikwii, bo będzie to trzeci piątek miesiąca.

8.  W sobotę – po mszy św. będzie nowenna do św. Patronów naszej diecezji: św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa i bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy, z racji 19. dnia miesiąca.

9.  Składka w przyszłą niedzielę będzie inwestycyjna.

10.Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków. Deklarację muszą złożyć właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła (piec lub inne urządzenie grzewcze). Są dwie daty dopełnienia tego obowiązku: 1) jeżeli źródło ciepła zostało zainstalowane i uruchomione przed 1 lipca 2021 r. deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r. 2) jeżeli źródło ciepła zostało zainstalowane i uruchomione po 1 lipca 2021 r. deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od momentu uruchomienia źródła ciepła. Deklarację można złożyć na dwa sposoby – elektronicznie lub w formie papierowej w Urzędzie Miasta lub Gminy.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolicki Niedziela i Gościa Niedzielnego prezentujących różne tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

12.  Dzieciom i wszystkim gościom życzymy miłych, spokojnych i bezpiecznych ferii zimowych, dobrego odpoczynku.

PONIEDZIAŁEK (14 lutego): + Artur Stachoń (3 roczn. śm.);

WTOREK (15 lutego): + Magdalena, Florian i zm. z rodz. Kopów;

ŚRODA (16 lutego): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (17 lutego): + Maria, Wojciech i zm. z rodz. Źrebców;

PIĄTEK (18 lutego): w 18. rocznicę Urodzin Bartosza: dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże, opiekę MB w dorosłym życiu;

SOBOTA (19 lutego): + Andrzej Mania;

NIEDZIELA (20 lutego):

800: + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

1100 : za parafian;

1400 : chrzcielna – w int. dziecka ochrzczonego: Łucji.

Intencje te będzie odprawiał w pierwszym tygodniu ferii mój zastępca: o. Romuald Zagórski, franciszkanin z Żytomierza, pracujący w Konotopie na wschodniej Ukrainie. Ja będę miał poza parafią: za zmarłego dawniejszego organistę: + Stanisława Wokurkę – z int. uczestników pogrzebu.