OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 7. Niedziela wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 21 maja 2023 roku

2023-05-20 16:15:51

7. Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia

1.  Grupie sprzątającej dziękuję za porządki w kościele i złożone ofiary, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za kwiaty, dekoracje ołtarza i wykoszenie wokół kościoła i w obejściu. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Dorota Wokurka, Marzena Kopa, Katarzyna Władyka, Maria Źrebiec, Anna Wokurka.

2.  Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na sumie: Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. O godz. 14.00 – nabożeństwo majowe, nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i Msza św. jubileuszowa, dziękczynna za 25 lat Kapłaństwa. Składka inwestycyjna.

3.  Od jutra – biały tydzień dzieci pierwszokomunijnych, codziennie nabożeństwo majowe o 17.30 i Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Jutro 22 dzień miesiąca – modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II.

4.  We wtorek – wypominki roczne za naszych zmarłych.

5.  W środę – wypada liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. Za nami tzw. dni krzyżowe. Dziękuję ministrantom i lektorom i Pani Katechetce-zakrystiance za aktywność.

7. Dziekuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu drogi krzyżowej oraz Mszy św. na Górze Grzywackiej w ubiegłą niedzielę: strażakom, Pani Katechetce-zakrystiance, lektorom, Paniom z Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej z Dębowca z dziewicą konsekrowaną na czele, Maćkowi i naszym lektorom.

8.  W piątek – wypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana oraz Dzień Matki; po mszy św. spotkanie KSM.

9.  W sobotę – o godz. 10.00 w katedrze Bp rzeszowski Jan Wątroba wyświęci nowych 6 kapłanów. Módlmy się w ich intencji, jak też za nowych 3 diakonów diecezji rzeszowskiej.

10. Za tydzień w niedzielę wypada – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego; składka katolickie Radio Via. O godz. 14.00 będzie nabożeństwo majowe przy kapliczce na Zagrodach i Msza św. o urodzaje.

11. Duszpasterstwo młodzieży diecezji rzeszowskiej ogłasza na stronach internetowych KSM i RAM zapisy na wakacyjne turnusy. Warto skorzystać z wyjazdu, gdyż jest to formacja religijna, kształtowanie młodych charakterów, okazja do poznania swoich rówieśników w innych stron naszej diecezji i wakacje z Bogiem.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do modlitwy także za ósmoklasistów – naszych bierzmowanych o pomyślne dla nich egzaminy w dniach: wtorek, środa, czwartek.

PONIEDZIAŁEK (22 maja): + Katarzyna i Stanisław Frankiewicz;

WTOREK (23 maja): + Wojciech, Maria i zm. z rodz. Źrebców;

ŚRODA (24 maja): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (25 maja): + Maria Żarnowska (roczn. śm.) i Jan;

PIĄTEK (26 maja): w 11. roczn. święceń i Prymicji ks. Grzegorza Krężela – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę na niwie życia kapłańskiego i zakonnego;

SOBOTA (27 maja): w 70. roczn. Urodzin – dziękczynna za przeżyte lata, z prośbą o dalsze, o opiekę MB dla Jubilatki;

NIEDZIELA (28 maja):

800: za parafian;

1100 : + Stanisław Ciekielski (11 roczn. śm.);

1400: naboż. maj. i msza św. przy kapliczce na Zagrodach – o zdrowie, błog. Boże i opiekę MB dla mieszkańców oraz o obfite urodzaje i szczęśliwe zbiory w tym roku.