OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 7. Niedziela zwykła, 19 lutego 2023 roku

2023-02-18 10:09:32

7. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom sprzątającym za porządek w kościele i za złożone ofiary. Proszę o te czynności w następnej kolejności takie osoby jak: Małgorzata Źrebiec, Irena Janas, Maria Cyran, Małgorzata Tobiasz, Irena Jędo.

2.  Dziś składka inwestycyjna.

3.  We wtorek po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych.

4.  W środę – nastąpi liturgiczne rozpoczęcie Wielkiego Postu. Środa popielcowa to dzień, w którym obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Msza św. będzie o godz. 8.00 z obrzędem błogosławieństwa popiołu i posypania głów w miejsce aktu pokutnego i podobnie wieczorem o godz. 18.00; po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II w obecności jego relikwii, z racji 22. dnia miesiąca, o pokój na Ukrainie w rocznicę agresji ze strony Rosji na ten kraj. W tym dniu będzie wyłożona księga trzeźwości na czas Wielkiego Postu. W tym dniu składka bedzie na koszty związane z ogrzewaniem i prądem. Zachęcamy do dobrowolnych wyrzeczeń w tym zakresie. Od środy popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego postu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5.  Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania - z klasy 8.

6.  W piątki będzie Droga krzyżowa o 17.30, dla dzieci naklejki. W niedziele – Gorzkie Żale z kaz. pasyjnym o godz. 14.00.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolicki Niedziela i Gościa Niedzielnego prezentujących różne tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

8.  Caritas Bliźni w Potrzebie KRS: 0000251723, dzięki środkom pozyskanym z 1,5 % podatku pomaga finansowo w leczeniu chorych dzieci, wspiera poszkodowanych z racji powodzi czy pożaru. Po ubiegłorocznych zmianach podatkowych i zwiększeniu kwoty wolnej od podatku – wielu ludzi straci możliwość wsparcia Caritas Bliźni… tymże odpisem. O tym informuje Ks. Dyrektor Caritas naszej diecezji i zachęca do tej inicjatywy na rzecz chorych, ubogich, niepełnosprawnych. Karteczki są pod chórem za ławkami.

9.  Wchodzi na ekrany kin nowy film, na który warto się wybrać, zatytułowany Opiekun. Będzie on na dużym ekranie od 24 lutego – w kinie Zorza w Rzeszowie. Zaś w dniach od 28 lipca do 11 sierpnia organizowany jest wyjazd autokarowy na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. W programie m. in.: zwiedzanie Mediolanu, Barcelony i Paryża oraz modlitwa w Fatimie, Santiago de Compostela i Lourdes. Koszt: ok. 3,5 tys. zł. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza Złotka – dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie brzosteckim: e-mail: aureus128@gmail.com, tel. 502 930 083.

PONIEDZIAŁEK (20 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (greg. 20);

WTOREK (21 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (greg. 21);

ŚRODA (22 lutego): 800: + papież senior Benedykt XVI;

1800 :+ Ks. dr Jan Cebulak (greg. 22);

CZWARTEK (23 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (greg. 23);

PIĄTEK (24 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (greg. 24);

SOBOTA (25 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (greg. 25);

NIEDZIELA (26 lutego):

800: + Ks. dr Jan Cebulak (greg. 20)

1100 : + Bronisław, Genowefa i Stanisław Krężel;

1440 : za parafian (po Gorzkich Żalach).