OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 8. Niedziela zwykła, 27 lutego 2022 roku

2022-02-26 10:55:44

8. Niedziela zwykła

1. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. Proszę o porządki w następnej kolejności takie osoby jak: Aneta Mroczka, Dorota Kaczmarczyk, Bożena Kostrząb.

2. Dziękuję bardzo za składkę inwestycyjną: 2227 zł.

3. Dzisiaj i w środę popielcową będziemy poprzez zbiórkę do puszek pomagać tym którzy ucierpieli w wojnie na Ukrainie. Jest to inicjatywa Caritas Polska, w którą włączają się wszystkie parafie. Codziennie modlimy się o zaniechanie wojny i o pokój na Ukrainie.

4. Nasze duchowe nastawienie na przeżywanie misji parafialnych odbywa się od wczoraj w ramach codziennej nowenny po mszy św. do św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski, aby pomagał utrzymać wiarę i katolicyzm w naszej Ojczyźnie, zachował nasz kraj w bezpieczeństwie.

5. We wtorek po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych i będzie zbiórka ministrantów i lektorów dla mobilizacji i omówienia służenia w tygodniu misji świętych.

6. W środę popielcową – zaczniemy zbawienny czas Wielkiego Postu. W tym dniu do postu w intencji pokoju na Ukrainie zachęca papież Franciszek. Post obowiązuje ilościowy i jakościowy; po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu msze święte z błogosławieństwem popiołu i obrzędem posypania głów: o 8.00 i 18.00.

7. Od środy popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, zamiast dawnych dni suchych. Ofiarujemy ten czas modlitwy o dobre odprawienie misji świętych i ich wygłoszenie przez ojców białych z Lublina, misjonarzy afrykańskich w dniach 7 – 13 marca br. (zaproszenie pisemne i program dla parafian będzie od pierwszego piątku do wzięcia ze sobą do domu) oraz o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.9.    W pierwszy czwartek modlitwy dziękczynne za powołania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i o nowe powołania kapłańskie i zakonne będą po mszy św. połączone z nowenną do św. Andrzeja Boboli.

10. Pierwszy piątek miesiąca będzie mimo Wielkiego Postu miał charakter świąteczny, gdyż w tym dniu wypada święto św. Kazimierza, królewicza. Będzie to dzień Imienin J.E. Ks. Bpa Kazimierza Górnego. Będziemy polecać zacnego Solenizanta, pierwszego Biskupa Rzeszowskiego. Odwiedzin chorych w domach nie będzie. Zrealizowane będą te odwiedziny w sobotę, 12 marca z racji misji świętych. Spowiedź w kościele i adoracja będzie od godz. 17.00. potem będą modlitwy z racji pierwszego piątku i nowenna, a o 17. 30 – droga krzyżowa i msza św. o godz. 18.00; po mszy św. – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania dla uczniów klasy 8.

11. W pierwszą sobotę miesiąca zgromadźmy się o godz. 17.15 na adoracji, medytacji pierwszosobotniej oraz różańcu wynagradzającym i nowennie do św. Andrzeja Boboli.

12. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca: składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów na praktykach i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne; adoracja, zmiana tajemnic różańcowych. Po południu pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. oraz rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii dla chętnych zgłoszonych i tych, którzy zdecydują się.

13. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował apele w związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz w sprawie przyjmowania i pomocy uchodźcom z Ukrainy.

14.  Biskup Ordynariusz udzielił błogosławieństwa dla inicjatywy „Modlitwa za kapłana”, którą w Diecezji Rzeszowskiej podejmuje wspólnota „Wojownicy Maryi”.

15.  W pierwszy piątek Wielkiego Postu (4 marca br.) w Rzeszowie zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Rozpoczęcie o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Zakończenie w Sanktuarium Pani Rzeszowa u oo. bernardynów.

16. W sobotę, 5 marca br. w kościele św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu odbędzie się organizowana pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego konferencja naukowa pt. „Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu. Dzieje, kult, przesłanie”. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.

17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolicki Niedziela i Gościa Niedzielnego prezentujących różne tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

18. Uczniom życzymy wytrwałości i jak najlepszej nauki w drugim półroczu po feriach zimowych.

PONIEDZIAŁEK (28 lutego): + Bogumiła (5 roczn. śm.) i Franciszek Czupa;

WTOREK (1 marca): + Jerzy Haligowski;

ŚRODA (2 marca)800: + Stanisława Leśniak – od syna Leszka z rodziną; 1800: + Mirosław Jankowicz;

CZWARTEK (3 marca): + Władysław, Wiktoria i Józef z rodziny Ciomciów;

PIĄTEK (4 marca): + Kunegunda i Jan Ciekielscy;

SOBOTA (5 marca): + Mieczysław Strzelec (9 roczn. śm.) – od syna z żoną;

NIEDZIELA (6 marca):

800: + Jan Socha, Feliks, Katarzyna i dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : za parafian;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): + Helena i Paweł Wójcik.