OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Świętej Rodziny, 27 grudnia 2020 roku

2020-12-26 22:58:23

Link do transmisji https://www.youtube.com/channel/UCtOaLR6-TiH3IE43KOvC3qA

Niedziela Świętej Rodziny

1.   Bardzo dziękuję podwójnej grupie osób sprzątających kościół za to przygotowanie dekoracji świątecznych i ofiarę na kwiaty a Pani Katechetce za pokierowanie tymi pracami. Bóg zapłać hojnym i otwartym parafianom za materialną pomoc na rzecz potrzebujących w postaci konkretnych paczek. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas wyrażam tę wdzięczność, bo dzięki ofiarodawcom udało się Zespołowi rozwieźć paczki podopiecznym. W środę na godz. 9.00 proszę o porządki w kościele następujące osoby: Marta Paja, Lesława Woźniak i Anna Haligowska.

2.   Dzisiaj, w Niedzielę Świętej Rodziny modlimy się za małżeństwa zwłaszcza te przeżywające swoje jubileusze i za nasze rodziny, aby były silne Bogiem oraz za Księdza Biskupa Jana Wątrobę, z okazji Imienin. W dniu św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – tradycyjne błogosławieństwo wina przyniesionego ze sobą do kościoła.

3.   Dziś też na mszę św. o godz. 14.00 i na wspólne kolędowanie zapraszam mieszkańców Woli ze swoją wodą, którą do użytku domowego pobłogosławię.

4.   Jutro – w poniedziałek – święto św. Młodzianków Męczenników.

5.   W środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6.   W czwartek wypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieżaostatni dzień roku Pańskiego 2020Nabożeństwo Starego Roku jako dziękczynienie za ten miniony czas i przebłaganie będzie transmitowane o godz. 14.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podobnie w sobotę – za odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.

7.   W nowym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek – to będzie jednocześnie Uroczystość noworoczna NMP – Świętej Bożej Rodzicielki. Nie będzie odwiedzin chorych. W sobotę wypada wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

8.   W następną niedzielę – składka na potrzeby WSD w Rzeszowie i zmiana tajemnic różańcowych. Na mszę św. o godz. 14.00 zapraszam mieszkańców Zagród.

9.   Zachęcam do czytania prasy katolickiej i oglądania naszych transmisji.

PONIEDZIAŁEK (28 grudnia): + Stanisław Pec – int. od żony Heleny;

WTOREK (29 grudnia): za zmarłych z rodziny Źrebców;

ŚRODA (30 grudnia): dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże w rodzinie;

CZWARTEK (31 grudnia) o 14.00: dziękczynno-przebłagalna za Stary Rok i o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku;

PIĄTEK (1 stycznia)

8.00: dziękczynna za Stary Rok, za otrzymane łaski i o dalszą opiekę Maryi i Boże błogosławieństwo w Nowym Roku dla rodziny Parylaków;

11.00: + Józef (greg.); 14.00: + Stanisław Kogut, Joanna i Paweł.

SOBOTA (2 stycznia): + Józef (greg.);

NIEDZIELA (3 stycznia):