OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela, Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia 2022 roku

2022-12-24 12:00:40

Uroczystość Narodzenia  Pańskiego

1. Dziękuję za porządki w kościele przed świętami, ogrom prac wykonanych przez w tym zakresie i za złożone ofiary. Pani Katechetce za czuwanie nad przebiegiem procesji roratnich przez cały adwent i za pokierowanie dekorowaniem kościoła. Panu Michałowi Sochackiemu dziękuję bardzo, że wraz z synami ulepszył instalację w zakrystii; Panu Sołtysowi i jego synowi Mateuszowi – za naprawę oświetlenia na parkingu parafialnym przed kościołem. Wdzięczność wyrażam wszytskim, którzy przyczynili się do organizacji tych świąt w naszym kościele. Za tydzień proszę o sprzątanie takie osoby jak: Danuta Rozkoszny, Maria Mroczka, Małgorzata Źrebiec, Janina Krężel, Weronika Ciekielska.

2. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia; zaś z drugiego dnia świąt – na działalność Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

3. Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte o 8 i 11; podobnie jutro z błogosławieństwem owsa na obydwu mszach św.

4. We wtorek w przeżywanej Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego wypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – dzień Imienin J.E. Ks. Bpa Jana Wątroby. Modlić będziemy się w intencji Biskupa Rzeszowskiego. Po mszy św. tradycyjne błogosławieństwo wina na pamiątkę św. Jana i wyp. roczne.

5. W środę wypada święto św. Młodzianków, męczenników.

6. W piątek wypada Uroczystość Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Modlimy się w intencji małżeństw i rodzin i prosimy, by rodziny były Bogiem silne.

7.  W sobotę wypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Niech nas na wspólnym dziękczynieniu zgromadzi Msza św. i nabożeństwo zakończenia Starego Roku o godz. 14.00, ze względu na sylwestrowy charakter tego dnia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składkę z tego nabożeństwa przeznaczymy na ogrzewanie.

8. W niedzielę – wypada pierwszy 1 stycznia – pierwszy dzień Nowego Roku, Uroczystość Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki; msze święte świąteczne w tym dniu jak każdą niedzielę: o 8.00 i 11.00 a także dodatkowo o 14.00. Jest to Światowy Dzień Pokoju. Będziemy modlić się o pokój na świecie i dziękować za powołania kapłańskie i zakonne oraz modlić się, żeby nie brakowało powołań do służby Bożej w Kościele. Będziemy to czynić w ramach adoracji z okazji pierwszej niedzieli miesiąca. Następnie będzie zmiana tajemnic różańcowych. Za pobożne odmówienie czy odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny. Składka z tej przyszłej niedzieli – uroczystości noworocznej przeznaczymy na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.

9. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych rorat. Dzieci otrzymały nagrody.

10. Osoby chore, starsze, samotne i ubogie bardzo się ucieszyły z produktów, artykułów i paczek na święta jako torby miłosierdzia i wyraziły taką wolę, aby podziękować ofiarodawcom i paniom wolontariuszkom z Parafialnego Zespołu Caritas za dostarczenie im jako potrzebującym tych hojnych darów.

11. Zachęcam do sięgania po prasę katolicką i do oglądania wystawy o bł. Jerzym Popiełuszce, kapłanie i męczenniku oraz poświęconej „Solidarności”.

12. Tradycja nakazuje, aby po Bożym Narodzeniu rozpoczynać spotkania spotkania z parafianami z racji wizyty duszpasterskiej – tzw. kolędy, która jest możliwa wreszcie w znanej formie, czyli poprzez odwiedziny i błogosławieństwo domów i rodzin. Będzie udostępniona przy wejściu dla mieszkańców woda święcona. Początek Kolędy planuję we wtorek, tj. 27 grudnia (Górki i Podgórki, czyli Kąty od strony Desznicy) o godz. 9.00; w środę: Zagrody (od strony Golesza); w czwartek: Kolonia, Zarszyń i część Woli od strony Zarszynia; w piątek: Wola – ciąg dalszy.

WTOREK (27 grudnia): + Teresa Chojecka i Czesława Klimczak;

ŚRODA (28 grudnia): dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę MB, o zdrowie i potrzebne dary dla całej rodziny;

CZWARTEK (29 grudnia): w 15. roczn. ślubu Edyty i Grzegorza, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

PIĄTEK (30 grudnia): + Władysław Leśniowski (2 roczn. śm.);

SOBOTA (31 grudnia): 14.00: Msza św. i Nabożeństwo dziękczynne za łaski otrzymane w Starym Roku i dalsze błog. Boże dla wszystkich parafian;

NIEDZIELA (1 stycznia 2023 r.):

800: + Władysław Bąk;

1100 : za parafian;

1400 : w int. Natalki i Pawła w 4. roczn. zawarcia sakramentu małżeństwa, w int. ich dziecka: Jasia – o błogosławieństwo Boże dla nich dla rodziny Sochów.