OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela wielkanocna, 31 marca 2024

2024-03-30 16:10:28

Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1.  Serdecznie dziękuję: wyznaczonym osobom z Panią Zakrystianką na czele – za solidne sprzątanie przed Triduum Paschalnym w świątyni, wokół kościoła i na parkingu parafialnym oraz za aktywność w dekorowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu, organiście Bartoszowi – za koordynację muzyczną psalmów i śpiewów kościelnych, ministrantom i lektorom – za czytanie i obsłużenie Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego, dziewczynkom – za psalmy w tym wyjątkowym czasie, darczyńcom – za wszelką pomoc i za produkty na stół plebański; Pani Gospodyni – za smaczne posiłki i śniadanie dla strażaków, Pani Zakrystiance – za pomoc liturgiczną na zbiórce ministrantów oraz za ogrom czynności przygotowawczych w zakrystii, druhom strażakom z OSP Kąty, komendantowi i prezesowi – za dyspozycyjność i za wożenie mnie do tych miejsc błogosławieństwa pokarmów oraz za dzielną wartę przy Grobie Bożym. Panu Zdzisławowi i jego synowi dziękuję za troskę o cmentarz i o porządki, za dokonane tam ostatnio naprawy a Panu Ireneuszowi – za wykonanie tego efektownego krzyża jako elementu tegorocznego Bożego Grobu wg pomysłu Pani Zakrystianki i naszego zapotrzebowania.

2.  W najbliższym czasie o porządki w kościele proszę następujące osoby: Lidia Warzecha, Mariola Ziomek, Klaudia Wokurka, Monika Leputa, Maria Mania.

3.  Jutro – w poniedziałek wielkanocny porządek mszy św. – jak w każdą niedzielę (8.00 i 11.00). Po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Składka na katolickie uczelnie: KUL i Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie oraz Instytut Teologiczny w Rzeszowie.

4.  Codziennie w Oktawie Wielkanocy – nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

5.  We wtorek po mszy św. będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

6.  W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7.  W pierwszy piątek – odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00, spowiedź i adoracja w kościele od godz. 17.00, tuż przed mszą św. - modlitwy z racji pierwszego piątku, po mszy św. - spotkanie KSM. W tym dniu – ze względu na Oktawę Wielkanocy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i dla trzeciaków z rozdzielaniem im ról na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie połączone z mierzeniem strojów w uzgodnieniu dogodnego terminu też z panią krawcową.

9. W pierwszą sobotę - od godz. 17.15 będzie adoracja z medytacją pierwszosobotnią i różaniec wynagradzający i msza św. o 18.00.

10. W pierwszą niedzielę miesiąca po mszach św. będzie adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na Niedzielę Miłosierdzia – składka na Caritas. W tym dniu dzieci powinny przynieść skarbonki wielkopostne z ofiarami odkładanymi przez cały Wielki Post na pomoc i leczenie osób  starszych. Za ławkami będzie koszyk na tę Jałmużnę wielkopostną, którą wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas przyniosą w darach ofiarnych na sumie. Panie proszę o posługę liturgiczną, gdyż będzie to patronalne święto Caritas. W tym dniu składka będzie przeznaczona na Caritas.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

12. Najlepsze życzenia świąteczne napłynęły do nas z Rzeszowa: od Księży Biskupów, od Dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, od Prezesa i Ks. Asystenta KSM, od Ks. Dyrektora Katolickiego Radia Via i od wielu oficjeli świeckich. Niech ten wyjątkowo uroczysty czas świąteczny daje do myślenia, a pusty Grób Chrystusa budzi refleksję i przemawia, niech napełnia głębią miłości do końca i mocą oraz nadzieją i wiarą.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (1 kwietnia):

8.00: + Władysław i Maria Janas; + Tadeusz i Maria Tobiasz;

11.00: + Jan Mroczka – z int. syna Marka z rodziną.

WTOREK (2 kwietnia): za dusze w czyśćcu cierpiące;

ŚRODA (3 kwietnia): + Elżbieta, Władysław i Jan Wielgosz;

CZWARTEK (4 kwietnia) : + Kunegunda i Stanisław Krężel;

PIĄTEK (5 kwietnia): + Edward Żarnowski – int. od teściowej;

SOBOTA (6 kwietnia):

13.00: w 60 roczn. ślubu Heleny i Władysława Kazeckich – dziękczynna za otrzymane łaski, za przeżyte lata, z prośbą o błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego, Dary Ducha Świętego i opiekę MB w każdym momencie życia;

18.00: + Zofia Pec (1 roczn. śm.);

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA (7 kwietnia):

800: + Jan Socha, Katarzyna, Feliks Rak i dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : za parafian.