OGŁOSZENIA PARAFIALNE, NIEDZIELA WIELKANOCY - UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 17 kwietnia 2022 roku

2022-04-16 23:24:35

Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Serdecznie dziękuję: wyznaczonym osobom – za solidne sprzątanie przed Triduum Paschalnym w świątyni, wokół kościoła i na parkingu parafialnym oraz za aktywność w dekorowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu, Pani Katechetce-Zakrystiance – za troskę o całokształt przygotowań do świąt i za pomoc liturgiczną oraz instrukcje dla asysty na zbiórce ministrantów, Panu Michałowi Sochackiemu i jego synom oraz Hubertowi Wokurce – za pomoc techniczną, lektorom-studentom – za podobne czynności, organiście Bartoszowi – za koordynację muzyczną psalmów i śpiewów kościelnych, ministrantom i lektorom – za czytanie i obsłużenie Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego, Weronice – za śpiew psalmów i pieśni, Panu Sołtysowi i kilku osobom fachowo pomagającym w naprawie zniszczonej trzy dni temu kostki brukowej na parkingu parafialnym, Panu Wiejaczce i Panu Sołtysowi – za natychmiastową wymianę świateł na naszej drodze krzyżowej na szlaku wiodącym na Górę Grzywacką oraz za produkty na stół plebański  dobrodziejkom i darczyńcom; Pani Gospodyni – za smaczne posiłki, w zakrystii, Waldkowi – za ciągłą dyspozycyjność w zakrystii, Strażakom za dzielne wożenie mnie do błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych i za wytrwałą straż przy Grobie Bożym oraz Jankowi i Krzysztofowi – za fotografowanie i dokumentowanie zdjęć z naszych uroczystości i wydarzeń.

2.  W najbliższym czasie o porządki w kościele proszę następujące osoby: Katarzyna Stańko, Elżbieta Piwowar, Barbara Sikora, Krystyna Mędrek i Jolanta Olearska.

3. Jutro – w poniedziałek wielkanocny porządek mszy św. – jak w niedzielę (8.00, 11.00 i 14.00). Po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Składka na KUL i Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie.

4.  Codziennie w Oktawie Wielkanocy – nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

5. We wtorek po mszy św. będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych i nowenna do świętych Patronów naszej diecezji: św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa i bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy.

6.  W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7.  W czwartek – po mszy św. będzie spotkanie dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

8. W piątek – ze względu na Oktawę Wielkanocy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Będzie to 22. dzień miesiąca – czas modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II i adoracja jego relikwii. Po mszy św. KSM.

9. W Niedzielę Miłosierdzia – składka na Caritas. W tym dniu dzieci powinny przynieść skarbonki wielkopostne z ofiarami odkładanymi przez cały Wielki Post na pomoc i leczenie osób starszych. Za ławkami będzie koszyk na tę Jałmużnę wielkopostną, którą wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przyniosą w darach ofiarnych na sumie. Panie proszę o posługę liturgiczną, gdyż będzie to patronalne święto Caritas.

10.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i Miłujcie się.

11.  W każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w sanktuarium św. JP II w Krośnie jest msza św., różaniec wynagradzający Niepokal. Sercu NMP i spotkanie.

WTOREK (19 kwietnia): + Stanisław Ciekielski;

ŚRODA (20 kwietnia): + Katarzyna Pec i zmarli z rodziny;

CZWARTEK (21 kwietnia) : + Helena i Józef Woźniak;

PIĄTEK (22 kwietnia): w 31. roczn. ślubu Małgorzaty i Jana Stosiów – dziękczynna za przeżyte lata, o zdrowie, błog. Boże i opiekę MB;

SOBOTA (23 kwietnia): w 31. roczn. ślubu Małgorzaty i Jana Stosiów – dziękczynna za przeżyte lata, o zdrowie, błog. Boże i opiekę MB;

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA (24 kwietnia):

800: za parafian;

1100 : w 40. roczn. ślubu Lucyny i Mieczysława – dziękczynna za przeżyte lata, o zdrowie, błog. Boże i opiekę MB.

Szlachetni Parafianie! Ostatnie czasy naznaczone pandemią i obrazem wojny na Ukrainie powodowały zachwianie naszej równowagi tak w sprawach ziemskich, codziennych, egzystencjalnych, jak i duchowych. Są bowiem sytuacje, które wstrząsają światem i sercami wielu ludzi. Budzi się w nich poczucie ludzkiej bezradności, a zarazem otwarcie się na Boże działanie. Ta niepewność połączona czasem z większym lub mniejszym cierpieniem lub przynajmniej współczuciem, prowadzi nas pod Krzyż Chrystusa. W nim znajdujemy ofiarę, prawdziwe życie i zbawienie. Niech te wydarzenia uczą nas rozumienia tajemnicy Krzyża i otworzą oczy na to, co ważne. Niech zajaśnieje w nich Zmartwychwstały Chrystus i wleje w serca optymizm i nadzieję na pokonanie smutku, przygnębienia i niepewności. Zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt wielkanocnych.

Wasz ks. Krzysztof Hyziak