OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Święto Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2024 roku

2024-01-06 20:54:32

Święto Chrztu Pańskiego

1. Bardzo dziękuję Parafianom sprzątającym ostatnio za porządki w kościele i ofiary z tego tytułu. Teraz proszę o sprzątanie następujące osoby: Zofia Źrebiec, Elżbieta Źrebiec, Tomasz Czupa, Krystyna Woźniak, Anna Wokurka.

2.  Dziś: Święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za nasz chrzest przyjęty w dzieciństwie, za rodziców chrzestnych i za księży – szafarzy tego sakramentu. Kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, lecz ze śpiewem kolęd i choinkami oraz szopką nie rozstajemy się. Niech one będą do 2 lutego. Dziś też po mszach świętych – adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego W Rzeszowie.

3.  We wtorek zapraszam do udziału w Koronce za zmarłych z wypominków rocznych po mszy św., a po liturgii proszę panie wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas o przybycie na formacyjne spotkanie noworoczne.

4.  W środęnowenna do MB Nieustającej Pomocy. Piszmy podziękowania i prośby za przyczyną Maryi.

5.  W piątek po mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

6.  Ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej: w poniedziałek od godz. 14.00: Zarszyń od Andrzeja Wokurki i Kolonia, we wtorek – od godz. 14.00: Górki od Adama Źrebca do Zbigniewa Piwowara; w środę od godz. 14.00: Podgórki – od Mieczysława Krężela do Jerzego Rozkosznego.

7.  Na cmentarzu w opróżnionym jeszcze w starym roku kontenerze pojawiły się inne odpady, niż te które mają tam swoje miejsce. Dbajmy o właściwe przeznaczenie tego miejsca.

8.  Ogłoszenia społeczne o rekrutacji do oddziału przedszkolnego i do pierwszej klasy: Pani Dyrektor naszej szkoły informuje o zapisach do oddziału przedszkolnego dzieci cztero-, pięcio- i sześcioletnich od dnia 11 do 25 stycznia 2024 roku w godz. 12.00-14.00, a także zachęca i zaprasza na zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/25. Kieruje też wraz z nauczycielami i uczniami zaproszenie do wszystkich mieszkańców na Jasełka i wspólne kolędowanie w dniu 9 stycznia, we wtorek na godz. 10.30 do sali gimnastycznej w drugim budynku szkoły.

9.  Komunikat Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Tylko do 12 stycznia 2024 roku trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla rolników do wymiany dachu z azbestu na budynkach gospodarskich. Wnioski należy składać do w/w Agencji Restrukturyzacji w formie elektronicznej poprzez skorzystanie z formularza udostępnionego przez Agencję Restrukturyzacji na platformie PUE. Więcej informacji jest na stronie internetowej.

PONIEDZIAŁEK (8 stycznia): + Kunegunda i Stanisław Miśkowicz;

WTOREK (9 stycznia): o zdrowie, błog. Boże i opiekę MB dla rodziny Źrebców;

ŚRODA (10 stycznia): + Józef Żarnowski – int. od mieszk. Zagród;

CZWARTEK (11 stycznia): + Józef Żarnowski – int. od kolegi Waldka Ciekielskiego;

PIĄTEK (12 stycznia): + Stanisława Parylak (10 roczn. śm.);

SOBOTA (13 stycznia): + Józef Żarnowski – int. od rodz. Mlickich;

NIEDZIELA (14 stycznia):

800: za parafian;

1100 : + Danuta Pec (7 roczn. śm.)