OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia 2023 roku

2023-08-05 16:03:02

Święto Przemienienia Pańskiego

1.  Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia, za wyplewienie rabaty kwiatowej oraz za złożone ofiary. Za proszę o porządki i koszenie następujące osoby: Marta Źrebiec, Krystyna Rucińska, Monika Majka, Patrycja Kazecka, Zofia Kuchta.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – składka na cele diecezjalne, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. Modlimy się o wytrwanie w postanowieniach trzeźwościowych dla tych, którzy je deklarują na miesiąc sierpień, za pielgrzymów uczestniczących w 46. Pieszej Pielgrzymce z Rzeszowa na Jasną Górę oraz za młodych zgromadzonych na ŚDM z papieżem Franciszkiem w Lizbonie, a także za powołanych do Służby Bożej w Kościele i o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie i zakonne.

3.  We wtorek – wypada wspomnienie św. Dominika, kapłana. Po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. W środę – wypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Dziewicy, Męczennicy, Patronki Europy, po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

5.  W czwartek – wypada święto św. Wawrzyńca, Diakona, Męczennika;

6.  W piątek będzie wspomnienie św. Klary, dziewicy.

7.  W niedzielę – będziemy modlić się za Kościół, papieża i Ojczyznę, bo będzie to 13. dzień miesiąca.

8.  Za tydzień – druga niedziela miesiąca i o godz. 14.00 nasza parafialna droga krzyżowa na Górę Grzywacką i msza św. Proszę opiekunów poszczególnych stacji o jej przygotowanie, wykoszenie i wyplewienie zaś Panią Katechetkę-zakrystiankę i Pana Janka o przewiezienie potrzebnych rzeczy.

9.  Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

10. Na zbliżającą się powoli Uroczystość Wniebowzięcia NMP – są przygotowywane dwa wieńce: od dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców oraz od bierzmowanych z rodzicami. Trzeci wieniec na 3 września na Dożynki Gminne przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich.

11. Za tydzień – w Głojscach o godz. 11.30 będzie Odpust ku czci św. o. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

13. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży w drugim miesiącu wakacji: dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach oraz na wyjeździe.

14. We wtorek udaję się na zastępstwo za ks. Tadeusza Mazura do parafii Wytowno k/Ustki. Ten czcigodny proboszcz będzie za mnie przez najbliższe dni w Kątach. Wszelkie sprawy należy do niego zgłaszać w tym czasie zastępstwa.

PONIEDZIAŁEK (7 sierpnia): + Wiktoria i Józef Warzecha;

WTOREK (8 sierpnia): + Stanisław Stoś (10 roczn. śm.);

ŚRODA (9 sierpnia): + Franciszek (6 roczn. śm.) i Bogumiła Czupa;

CZWARTEK (10 sierpnia): w 10. roczn. ślubu Joanny i Daniela dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla Jubilatów;

PIĄTEK (11 sierpnia): + Józef Źrebiec – int. od brata Tadeusza z rodziną;

SOBOTA (12 sierpnia): 1600 : + Stanisław Stoś (10 roczn. śm.) – int. od wszystkich dzieci z rodzinami;

1800 :+ Józef Źrebiec – int. od brata Tadeusza z rodziną;

NIEDZIELA (13 sierpnia):

800: + Bogumiła i Franciszek (6 roczn. śm.) Czupa;

1100 : + Kunegunda (3 roczn. śm.) i Jan Ciekielscy;

1400: na Górze Grzywackiej - za parafian.