OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość Najświętszej Rodziny, 2. Niedziela po Bożym Narodzeniu, 26 grudnia 2021 roku

2021-12-25 20:21:01

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia – Uroczystość Najświętszej Rodziny

1. Dziękuję za porządki w kościele przed świętami, ogrom prac wykonanych przez mieszkańców Woli, ufundowane oświetlenie sopelkowe nad wejście do świątyni, odśnieżanie i za złożone ofiary. Pani Eli Wokurce podziękowanie należy się za wykonane cztery ozdobne wianki do dekoracji, a Panu Robertowi, Pani Agnieszce Doktorom i Panu Romanowi za ofiarowane do kościoła choinki. Za tydzień proszę o sprzątanie takie osoby jak: Zofia Kazecka, Teresa Piwowar, Krystyna Gondek.

2. Dziś – składka na działalność Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 1930 zł. Niech Wam dobry Bóg wynagradza!

3. Dziś błogosławieństwo owsa na obydwu mszach św. i z racji Uroczystości Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa na sumie – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Modlimy się w intencji małżeństw i rodzin i prosimy, by rodziny były Bogiem silne.

4. Jutro w przeżywanej Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego wypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – dzień Imienin J.E. Ks. Bpa Jana Wątroby. Modlić będziemy się w intencji Biskupa Rzeszowskiego. Po mszy św. tradycyjne błogosławieństwo wina na pamiątkę św. Jana.

5.  We wtorek wypada święto św. Młodzianków, męczenników.

6. W piątek wypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Niech nas na wspólnym dziękczynieniu zgromadzi Msza św. i nabożeństwo zakończenia Starego Roku o godz. 15.00, a zatem trochę wcześniej ze względu na sylwestrowy charakter tego dnia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na ten dzień Ks. Biskup udzieli dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

7. W sobotę – wypada pierwszy 1 stycznia – pierwszy dzień Nowego Roku, Uroczystość Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki; msze święte świąteczne w tym dniu jak każdą niedzielę: o 8.00 i 11.00. Będzie to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca – po sumie nabożeństwo noworoczne i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z tym, że różaniec proszę odmówić przed sumą. Jest to Światowy Dzień Pokoju. Będziemy modlić się o pokój na świecie. Za pobożne odmówienie czy odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny.

8. Osoby chore, starsze, samotne i ubogie bardzo się ucieszyły z produktów, artykułów i paczek na święta jako torby miłosierdzia i chciały, aby podziękować ofiarodawcom i paniom wolontariuszkom z Parafialnego Zespołu Caritas za dostarczenie im jako potrzebującym tych hojnych darów.

9. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych rorat. Dzieci otrzymały w czwartek nagrody.

10. Za tydzień: w drugą niedzielę po Bożym Narodzeniu rozpoczniemy spotkania w ramach mszy św., modlitwy kolędowej i wspólnego kolędowania z racji wizyty duszpasterskiej – tzw. kolędy, odbywającej się w tej formie, co w roku ubiegłym, ze względu na trwający stan epidemii w naszym kraju. Będzie to umożliwione dla mieszkańców poszczególnych regionów w kolejne niedziele o godz. 9.30. Na pierwszą taką dodatkową mszę św. zapraszam mieszkańców Zagród i wszystkich chętnych. Mieszkańcy niech przyjdą ze swoją wodą, którą pobłogosławię. Po kolędowaniu otrzymają broszury i obrazki kolędowe, a przy wyjściu będzie można wesprzeć naszych ministrantów i lektorów z wdzięczności za ich całościową służbę w kościele.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest na święta wiele ciekawych artykułów.

PONIEDZIAŁEK (27 grudnia): + Józef Ciomcia (7 roczn. śm.);

WTOREK (28 grudnia): w 14. roczn. ślubu Edyty i Grzegorza, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

ŚRODA (29 grudnia): + Anna Mroczka – int. od córki Grażyny;

CZWARTEK (30 grudnia): + Anna Mroczka – int. od chrzestnej Marii Sorys z rodziną;

PIĄTEK (31 grudnia) 15.00: w 26. roczn. ślubu Mieczysława i Danuty Kobierników o dalszą opiekę MB, o zdrowie i potrzebne dary; po liturgii: Nabożeństwo dziękczynne za łaski otrzymane w Starym Roku;

SOBOTA (1 stycznia 2022 r.): 8.00: + Elżbieta Wielgosz (rozpocz. mszy świętych gregoriańskich);

11.00: + Anna Mroczka – int. od Jadwigi i Jana Parylaków.

NIEDZIELA (2 stycznia):

8. 00: + Elżbieta Wielgosz (2 msza greg.);

9.30: o potrzebne łaski, o zdrowie, o błog. Boże w Nowym Roku i opiekę MB dla mieszkańców Zagród

11.00 : za parafian.