OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12 czerwca 2022 roku

2022-06-11 09:44:53

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Bóg zapłać za porządki w kościele i za ofiary wyznaczonym osobom. Za tydzień proszę, aby byli odpowiedzialni za sprzątanie: Władysław Skiba, Magdalena Kwiatek, Małgorzata Kaczmarczyk, Joanna Źrebiec, Teresa Basista.

2.  Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i o godz. 14.00 – nabożeństwo czerwcowe i droga krzyżowa na Górę Grzywacką. Dzisiaj, zgodnie z uprzednią zapowiedzią – wspieramy ofiarami do puszek remont kolejnej kondygnacji Domu Rekolekcyjnego w Rzeszowie-Przybyszówce. KSM Diecezji Rzeszowskiej składa serdeczne podziękowanie.

3.  Za tydzień będzie składka inwestycyjna.

4.  Jutro wypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Patrona Jasła. Będzie to też dzień modlitw za Kościół, papieża i Ojczyznę.

5.  We wtorek wypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Wypominki roczne będą włączone w  nabożeństwo czerwcowe z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa; po mszy św. w tym dniu także spotkanie dla wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas i podsumowanie pracy rocznej w Zespole.

6.  W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie włączona w nabożeństwo majowe. Zapraszam serdecznie.

7.  W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Centralna msza św. będzie odprawiona w kościele o godz. 10.00, następnie pójdziemy z procesją Bożego Ciała. Bardzo proszę o przygotowanie pięknych ołtarzy: I – na posesji Magdaleny i Krzysztofa Basistów, II – na posesji Alicji i Jerzego Parylaków, III – na posesji Marty i Józefa Wojdaczów, IV – na posesji Marii i Jana Źrebców. Wszystkie rodziny do Państwa Sroków włącznie proszę o odpowiedzialność za ubieranie drogi, ubieranie ołtarzy kwiatami i brzókami. W gestii strażaków będzie zabezpieczenie drogi, kierowanie ruchem, niesienie krzyża, nagłośnienia, chorągwi i baldachimu. W tym dniu już nie będzie popołudniowej mszy św. Zaś Koncert  Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie tradycyjnie jak w poprzednich latach przed epidemią na placu koncertowym, z udziałem wszystkich zainteresowanych. Młodzież nie zgłosiła się do wyjazdu. Zapraszamy do uczestnictwa dzięki transmisji w Internecie i w tv Trwam.

8. W piątek – wypada wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, Patrona dzieł charytatywnych i ubogich. Z racji, iż będzie to trzeci piątek miesiąca – modlitwy za przyczyną św. s Faustyny będą włączone w naboż. czerwcowe po mszy św. ze względu na Oktawę Bożego Ciała. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, ministrantów i lektorów obowiązkowo oraz osoby chętne do noszenia baldachimu i feretronów. Po liturgii będzie pierwsze spotkanie dla uczniów klasy 6 i ich rodziców na rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania z wręczeniem indeksów i deklaracji.

9. Będzie idealnie, jeśli do zakrystii zgłoszą się panie i dziewczęta do noszenia poszczególnych feretronów, żeby raz na zawsze ustalić kto za który feretron jest odpowiedzialny. Będzie to potrzebne na procesje Bożego Ciała, w Oktawie tej Uroczystości i z racji Odpustu.

10.  Mój poprzednik obiecał zorganizowanie i realizację pielgrzymki parafialnej na Podlasie do Sokółki. Pandemia pokrzyżowała plany i je zniweczyła. Jestem w stanie spełnić te obietnicę i pojechać z chętnymi parafianami do sanktuarium Cudu Eucharystycznego i MB Pocieszenia w Sokółce oraz a będąc w drodze na Podlasie do sanktuariów Zamojszczyzny. Pielgrzymka będzie ciekawa, dwudniowa (27 i 28 czerwca), z tanim noclegiem w Chełmie. W programie: Krasnobród, Zamość, Chełm, Włodawa-Orchówek, Kodeń, Leśna Podlaska, Sokółka i Białystok – sankt. Miłosierdzia Bożego.

11. Już teraz mamy informację o spotkaniu trzeźwościowym, planowanym na 26 czerwca, czyli w następną niedzielę w Dębowcu. Rozpocznie się o 15.00 mszą św. w bazylice MB Saletyńskiej. Następnie będzie spotkanie organizacyjne i miting otwarty w Domu Rek., zatytułowany: Moja droga do trzeźwości.

12. W niedzielę 19 czerwca odbędzie się w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14:00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich małżeństw i rodzin z dziećmi.

13. Kieruję zaproszenie z Rzeszowa do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem Posłani z Maryją. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl.

14. "Wody polskie" informują o kolejnych spotkaniach w SP w Kątach w najbliższy wtorek i środę, nadal w kwestii budowy zbiornika wodnego Kąty - Myscowa.

14.   Zachęcam do sięgnięcia po prasę katolicką.

PONIEDZIAŁEK (13 czerwca): w 22. roczn. śl. Elżbiety i Krzysztofa – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

WTOREK (14 czerwca): + Jan Basista (1 roczn. śm.) – int. od córki Angeliki z mężem;

ŚRODA (15 czerwca): + Jan (16 roczn. śm.) i Zofia Woźniak;

CZWARTEK (16 czerwca): 8.00 – za parafian;

10.00: + Jan Gondek (2 roczn. śm.), Walenty, Kunegunda i Helena;

PIĄTEK (17 czerwca): + Helena i Józef Woźniak;

SOBOTA (18 czerwca): dziękczynna za 55 lat małżeństwa, z prośbą o zdrowie, błog. Boże i opiekę MB na dalsze lata;

NIEDZIELA (19 czerwca):

800: + Helena i Józef Woźniak;

1100 : za parafian;

1400: za zmarłych rodziców.