OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość noworoczna Maryi Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2023 roku

2022-12-31 10:11:34

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia – Uroczystość noworoczna, Maryi Świętej Bożej Rodzicielki

1.  Dziękuję za porządki w kościele po świętach i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie takie osoby jak: Czesława Ciekielska, Zofia Kłosowska, Piotr Leputa, Judyta Mroczka, Małgorzata Piwowar.

2.  Dziś – składka na potrzeby Wyższego Seminarium w Rzeszowie. Bóg zapłać za składkę na ogrzewanie i za wszystkie ofiary przez cały miniony rok składane. Niech Wam dobry Bóg wynagradza!

3. Dziś z racji Uroczystości noworocznej Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki za pobożne odmówienie czy odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny. Modlimy się też dziś o pokój na świecie, na Ukrainie i zawierzamy Maryi w adoracji po mszach świętych niedzielnych, świątecznych, wszystkie dni Nowego Roku.

4.  Jutro wypada wspomnienie św. Bazylego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupa i Doktora Kościoła.

5.  We wtorek wypominki roczne z Koronką za zmarłych.

6.  W środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Nowe podziękowania i prośmy piszmy do Maryi w Nowym Roku.

7. W tym tygodniu – wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po mszy św. będą modlitwy za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego i o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

8. W pierwszy piątek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze święte  będą w tym dniu o 8.00 i 11.00 z błogosławieństwem kadzidła i kredy. Będą przygotowane takie zestawy do wzięcia sobie z kościoła do domu. Po sumie nabożeństwo pierwszopiątkowe, a przed mszami świętymi – okazja do spowiedzi. Od godz. 13.00 będę odwiedzał chorych z Komunią Świętą. W tym dniu ze względu na Uroczystość – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Będziemy modlić się w intencji misji świętych, misjonarzy i misjonarek oraz w intencji Księdza Biskupa seniora Kazimierza w 38. rocznice sakry biskupiej i w intencji Księdza biskupa pomocniczego seniora Edwarda z racji 35. rocznicy święceń biskupich. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na misje.

9.  Najbliższa sobota będzie to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu od 9.00 odwiedzę po kolędzie mieszkańców Podpagorka. O 17.15 będzie adoracja i modlitwa z medytacją pierwszosobotnia jako nasze nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i Msza św.

10. Za tydzień: Niedziela Chrztu Pańskiego, koniec liturgicznego okresu Narodzenia Pańskiego, ale kolędy i dekoracje świąteczne będziemy praktykować do 2 lutego. Będziemy dziękować za łaskę chrztu św. przyjętego w dzieciństwie i za księży, którzy nami udzielili tego pierwszego sakramentu. Po mszach świętych będzie adoracja pożyczonych relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki przed oddaniem tej wystawy poświęconej temu męczennikowi i Solidarności.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest wiele ciekawych artykułów.

PONIEDZIAŁEK (2 stycznia): w 5. roczn. Urodzin Tymoteusza i w 15. rocznicę Urodzin Kingi, dziękczynna za otrzymane łaski, o dalszą opiekę MB, o zdrowie i potrzebne dary;

WTOREK (3 stycznia): + Agata i Jan Krężel;

ŚRODA (4 stycznia): + Stanisław Krężel – int. od syna Mariusza z dziewczyną;

CZWARTEK (5 stycznia): zmarli rodzice: + Maria, Paweł, zmarłe rodzeństwo: + Jan i Julia;

PIĄTEK (6 stycznia):

8.00: z Róży Weroniki Ciekielskiej o potrzebne łaski, o zdrowie i błog. Boże, opieki MB w Nowym Roku dla członkiń tej Róży;

11.00: za parafian.

SOBOTA (7 stycznia): + Stanisław Krężel – int. od córki Marioli.

NIEDZIELA (8 stycznia):

800: + Jan Socha; Katarzyna i Feliks Rak i dusze w czyśćcu cierpiące;