OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 4 czerwca 2023 roku

2023-06-02 21:45:59

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Bóg zapłać za porządki w kościele i za ofiary wyznaczonym osobom. Za tydzień proszę, aby byli odpowiedzialni za sprzątanie: Stanisława Wokurka, Justyna Malinowska, Helena Pec, Agnieszka Parylak, Marzena Ziomek.

2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zarazem pierwszą niedzielę miesiąca: adorację, zmianę tajemnic różańcowych i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Składka jest na cele diecezjalne.

3.  Jutro wypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

4.  We wtorek w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa – wypominki roczne za naszych zmarłych.

5.  W środę oprócz nabożeństwa czerwcowegoNowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. W związku z planowaną procesją proszę przygotować cztery ołtarze: I – Maria Bilska, II – Krystyna Rak, III – Lucyna Krężel, IV – Celina Stoś. Proszę też o wykoszenie przy swoich domostwach, ustrojenie drogi. Niech o to zadbają mieszkańcy przysiółków: Podpagorek, Górki, Podgórki, Kolonia, Zarszyń. W gestii strażaków będzie zabezpieczenie drogi, kierowanie ruchem, niesienie krzyża, nagłośnienia, chorągwi i baldachimu. Do udziału prosimy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach i małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Niech opiekujący się feretronami je wezmą na procesję. Będą przygotowaneCentralna msza św. będzie odprawiona o godz. 10.00. Po niej wyruszymy z procesją eucharystyczną. Rozwiązanie procesji na Zarszyniu nastąpi – przy czwartym ołtarzu. W tym dniu już nie będzie popołudniowej mszy św. Koncert  Jednego Serca, Jednego Ducha odbędzie się o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Można się tam wybrać.

7.  W Oktawie Uroczystości Bożego Ciała – zaczynać będziemy Mszą św. o godz. 18.00 a po jej zakończeniu: nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. W niedziele będzie ona po sumie, gdyż o 14.00 udamy się na Górę Grzywacką. Zachęcam do uczestnictwa. Oczywiście potrzebni są strażacy.

8.  Na ekrany kin wszedł film zatytułowany: Niebo nie może czekać, Historia Carla Acutisa. Opowiada on o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 roku został ogłoszony błogosławionym, stał się patronem młodzieży oraz Internetu, a jego kult rozwija się błyskawicznie, szczególnie wśród młodych ludzi. Niebo nie może czekać… to film wielopokoleniowy, który wzruszy zarówno dzieci i młodzież, jak i rodziców, dziadków, starsze pokolenie. Dlatego rekomenduję, żeby wybrać się do kina rodzinnie. Przykład Carla Acutisa naprawdę działa na młodych ludzi.

9.  W piątek po procesji będzie rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów klasy 6. Trzeba, żeby na ten początek przyszli z rodzicami.

10. Prasa katolicka czeka na czytelnictwo. Jest Gość Niedzielny, Niedziela - jak zawsze i Promyczek Dobra dla dzieci.

PONIEDZIAŁEK (5 czerwca): + Apolonia i Maciej Wielgoszowie;

WTOREK (6 czerwca): dziękczynna z prośbą o zdrowie, o błogosławieństwo Boże i opiekę MB z okazji kolejnej rocznicy Urodzin Ewy;

ŚRODA (7 czerwca): + Maria i Wojciech Źrebiec i zm. z rodz.;

CZWARTEK (8 czerwca): 800 – za parafian;

1000: + Stanisław Stoś (z okazji Urodzin);

PIĄTEK (9 czerwca): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

SOBOTA (10 czerwca):

1430: ślubna – Gabriela Ziomek i Dawid Ochałek;

1800: + Helena i Jan Żarnowscy (15. roczn. śm.) i zm. z rodz.;

NIEDZIELA (11 czerwca):

800: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, o błogosławieństwo Boże i opiekę MB w rodzinie;

1100 : w 70. roczn. Urodzin, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę MB i siłę do codziennego życia;

1400: na Górze Grzywackiej za parafian.