OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 29 maja 2022 roku

2022-05-28 17:00:39

7. Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Grupie sprzątającej dziękuję za porządki, wykoszenie i ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Monika Kaczmarczyk, Halina Bobula, Andrzej Doktor, Małgorzata Kędziora, Małgorzata Prokop.

2.  Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 14.00 – nabożeństwo majowe, nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i Msza św.

3.  W poniedziałek, czyli jutro – na godz. 10.30 – Pani Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców zaprasza wszystkie mamy na akademię i poczęstunek z racji przeżywanego ostatnio Dnia Matki.

4. We wtorek – liturgiczne święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych, wypominki roczne za zmarłych i realizacja nagród dla dzieci, które uczęszczały na te nabożeństwa przez cały miesiąc maj i msza św.

5. W środę – wypada liturgiczne wspomnienie św. Justyna, męczennika; Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych o 17.30 oraz wkomponowana w to nabożeństwo nowenna do MB Nieustającej Pomocy i przed Zesłaniem Ducha Świętego.

6.  Za nami tzw. dni krzyżowe przed Wniebowstąpieniem i nabożeństwo majowe przy kapliczce na Zagrodach. Dziękuję ministrantom, lektorom i Pani Katechetce za aktywność oraz wszystkim uczestnikom.

7.  W czwartek wypada święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie. I będzie to pierwszy czwartek miesiąca – czas modlitwy za Kościół, papieża, kapłanów, diakonów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8.  Codziennie w ramach nabożeństwa majowego – nowenna do Ducha Świętego.

9.  W pierwszy piątek – odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00; w kościele – wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00; następnie nabożeństwo czerwcowe i msza św oraz spotkanie KSM.

10.  W pierwszą sobotę – o godz. 10.00 w katedrze Bp rzeszowski Jan Wątroba wyświęci nowych 11 kapłanów. Módlmy się w ich intencji, jak też za nowych diakonów diecezji rzeszowskiej. U nas o godz. 17.15 w tym dniu wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja pierwszosobotnia, nabożeństwo czerwcowe połączone z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego i różaniec wynagradzający.

11. Za tydzień w niedzielę wypada – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne, adoracja i modlitwy za duchowieństwo oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele.

12. Duszpasterstwo młodzieży diecezji rzeszowskiej ogłasza na stronach internetowych KSM i RAM zapisy na wakacyjne turnusy. Warto skorzystać z wyjazdu, gdyż jest to formacja religijna, kształtowanie młodych charakterów, okazja do poznania swoich rówieśników w innych stron naszej diecezji i wakacje z Bogiem.

13.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (30 maja): + Jan Mroczka – int. od syna Adama z córką;

WTOREK (31 maja) 800: + Jan Basista – int. od żony;

1800: + Jan Mroczka – int. od żony Danuty;

ŚRODA (1 czerwca): + Jan Basista – int. od syna Krzysztofa z Magdaleną;

CZWARTEK (2 czerwca): w 5. roczn. Urodzin Alicji – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i opiekę MB;

PIĄTEK (3 czerwca): + Jan Dynia (15 roczn. sm.), zm. z rodz. Dyniów i Kwiatków; + siostra Leokadia Szot; + Barbara Źrebiec;

SOBOTA (4 czerwca): + Jan Basista – int. od córki Angeliki z mężem;

NIEDZIELA (5 czerwca):

800: z Róży Weroniki Ciekielskiej: o dalszą opiekę MB, zdrowie i błog. Boże dla członkiń;

1100 : + Józef, Elżbieta, Wiktoria, Wiktoria Leputa;

1400: naboż. maj. i msza św. za parafian.