OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada 2020 roku

2020-10-31 12:57:29

Uroczystość Wszystkich Św.

1.  Dziękuję serdecznie liczniejszej tym razem grupie parafian za czynności porządkowe w kościele i na zewnątrz, zaś Panu Andrzejowi i Panu Marcinowi za pomalowanie dzwonnicy. W tym tygodniu, proszę o sprzątanie następne osoby: Maria Nadymus, Monika Roman i Maria Wójcik.

2.  Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych, skromna, inna, niż co roku, bez procesji na cmentarz. Msze święte świąteczne o 8.00, 11.00 i 14.00 (z wypominkami).

3.  Składka dzisiejsza – z Uroczystości Wszystkich Świętych będzie przeznaczona na potrzeby seminarium, gdyż będzie to pierwsza niedziela miesiąca i po dwóch mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

4. Dziękuję wszystkim wytrwałym w praktyce codziennego różańca: dzieciom i dorosłym, którzy systematycznie gromadzili się w kościele na nabożeństwach różańcowych. Dzieci wczoraj na zakończenie otrzymały nagrody.

5.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek (2 listopada) – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu: o 8.00 i o 18.00 (z procesją za zmarłych po kościele);

- w środę (4 listopada) – wspomnienie św. Karola Boromeusza;

- pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6.  W pierwszy czwartek i piątek będzie adoracja od 17.00; w pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00, zaś w pierwszą sobotę medytacja i adoracja z tej racji od 17.15.

7.  Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych z wypominkami za zmarłych – w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 14.00 i po różańcu – Msza św.

8. Od lat rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta organizowało na cmentarzach kwestę na rzecz bezdomnych. W tym roku ze względu na pandemię, jest to niemożliwe, bowiem przez te trzy dni cmentarze nie są dostępne dla wiernych. Można jednak wesprzeć dzieło pomocy osobom bezdomnym, dokonując wpłaty na portalu www.pomagam.pl zbiórka pod nazwą: Kwesta 2020.

9. Episkopat informuje o decyzji Penitencjarii Apostolskiej co do zyskiwania odpustów za zmarłych. Będzie to można czynić nie tylko od 1 do 8 listopada, ale przez  cały miesiąc poświęcony zmarłym. To duże dobrodziejstwo ze strony kościoła. Osoby starsze, chore, najbardziej narażone, zwolnione z uczestnictwa we Mszy św., będą mogły przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego zyskać odpust zupełny, ale wyzbywając się w domu przywiązania do najmniejszego grzechu, żeby zachować stan łaski uświęcającej. Powinny łączyć się duchowo z Kościołem i odmówić pobożnie Koronkę lub Liturgię Godzin za zmarłych. Są też zobowiązane do przeżycia Mszy św. oglądając w tv, Internecie lub słuchając z radia.

10. Duszpasterstwo Liturgicznej Słuzby Ołtarza organizuje 7 listopada o 15.00 w formie on-line Mistrzostwa LSO w szachach. Więcej informacji na stronie diecezjalnej LSO.

11. Zachęcam gorąco do zyskiwania odpustów za naszych zmarłych, uczestnictwa we mszach św. niedzielnych i świątecznych z radia. Tv i Internetu i do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

12. Ze względu na ograniczoną liczbę wiernych w kościele – u nas – do 35 osób, myślimy o transmisjach on-line. W obecnej sytuacji jesteśmy zobowiązani do przestrzegania tych zasad oraz siedzenia w kościele w odległościach i w maseczkach obowiązkowo oraz do podjęcia w rodzinach inicjatywy Różaniec do granic nieba w ramach tego wydarzenia: modlitw o powołania, o wygaśnięcie epidemii i o pokój na świecie.

13. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnika w cenie: 20 zł. Za ławkami dwie kategorie wypominków: w oddzielnych kopertach wypominki miesięczne (listopadowe) do zrealizowania we wszystkie powszednie dni oraz wypominki roczne na wtorki w połączeniu z Koronką do Miłosierdzia Bożego na cały rok.

14. We wtorek po mszy św. -  zbiórka ministrantów i lektorów.

15. Za tydzień będziemy przeżywać XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku mamy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych w Republice Środkowoafrykańskiej. W ramach tej akcji corocznej Pomoc Kościołowi w potrzebie w niedzielę będzie zbiórka do puszek.

PONIEDZIAŁEK (2 listopada): 8.00 – w intencjach Ojca świętego; 18.00: + Maria i Stanisław;

WTOREK (3 listopada): + Katarzyna i Franciszek;

ŚRODA (4 listopada): + Feliks (39 roczn. śm.) i Katarzyna Rak;

CZWARTEK (5 listopada): + Antoni (29 roczn. śm.) i zm. rodziny Źrebców;

PIĄTEK (6 listopada): + Paweł Źrebiec;

SOBOTA (7 listopada): + Paweł, Karolina, Józef, Apolonia, Marcin, Weronika;

NIEDZIELA (8 listopada):

800: + Anna, Józef i zm. z rodziny Kostrząbów;

1100 : za parafian;

1400: + Maria, Wojciech i zm. z rodziny Źrebców.