OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 czerwca 2023 roku

2023-05-27 12:01:48

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.  Bóg zapłać osobom sprzątającym za porządki w kościele i za kwiaty oraz za demontaż dekoracji pierwszokumunijnych. Za tydzień proszę, aby byli odpowiedzialni za sprzątanie byli: Teresa Kubicka, Danuta Żarnowska, Edyta Wokurka, Maria Woźniak, Maria Tyrpak. Proszę też o wykoszenie trawy.

2.  Dziś – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.  Dziękuję bardzo za składkę inwestycyjną: 2440 zł. Jest to cenny dar parafian i przyczynek na remont ołtarza polowego.

4. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź… możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj nabożeństwo majowe i msza św. o godz. 14.00 będzie przy kapliczce na Zagrodach, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi dla mieszkańców i o obfite urodzaje i szczęśliwe zbiory.

5. Jutro – drugi dzień zielonych świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Maryi, Matki Kościoła. Msze święte świąteczne: o 8.00 i 18.00.

6.  We wtorek  w ramach nabożeństwa majowegowypominki roczne za naszych zmarłych.

7. W środęwypada święto Nawiedzenia NMP: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu wypada zakończenie nabożeństw majowych. Mało osób uczestniczy regularnie i systematycznie. Jeszcze mniej dzieci, ale dla wytrwałych będą nagrody i oczywiście te plansze z naklejkami stanowią pamiątkę uczestnictwa w tych nabożeństwach.

8.  W czwartek będzie święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30, w tym dniu ze względu na pierwszy czwartek połączone z modlitwami za powołanych do Służby Bożej w Kościele i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9.  W piątek – wypada święto rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Rzeszowie. Od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych z racji pierwszego piątku. Od godz. 17.00 będzie adoracja i spowiedź w kościele, nabożeństwo czerwcowe i modlitwy pierwszopiątkowe; po mszy św. ostatnie przed wakacjami spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

10. W sobotę – wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników. Będzie to pierwsza sobota miesiąca i zarazem dzień dziękczynienia za dar Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej w formie wyjazdu pielgrzymkowego do Tarnowca o godz. 9.15 kilkoma samochodami sprzed naszego kościoła. W programie: o godz. 10.00 – katecheza dla dzieci, którą wygłosi ks. dr Rafał Flak – Dyr. Wydz. Duszp. Kurii; o godz. 11.00 – wesołe przedstawienie; o godz. 12.00 – Uroczysta Msza św. dziękczynna w sanktuarium MB Zawierzenia w Tarnowcu pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Wątroby; od godz. 13.00 – piknik na placu sanktuaryjnym i zwiedzanie. Będą dmuchańce, kramy, itp. atrakcje dla dzieci. U nas o godz. 17.15 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja pierwszosobotnia, nabożeństwo czerwcowe i różaniec wynagradzający.

11. W niedzielę będzie składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

12. Bardzo dziękuję za zaangażowanie dzieci i ich rodziców w Pierwszą Komunię Św., a Pani Katechetce-zakrystiance, że tak wspaniale pokierowała próbami i Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i srebrnego jubileuszu kapłańskiego. Dziękuję też Panu Wójtowi, Pani Dyrektor GOK-u, paniom z Parafialnego Zespołu Caritas i Rady Parafialnej oraz wszystkim Gościom i oczywiście śpiewającej z tej okazji Odnowie w Duchu Świętym z Gorlic-Fary i naszemu organiście.

Duszpasterstwo Młodzieży KSM i Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje wakacyjne turnusy dla młodzieży, zapisy na stronie internetowej KSM, oaza, RAM, LSO oraz na plakatach. Mogę też umożliwić wyjazd młodzieży na coroczny koncert Jednego serca, jednego ducha do Rzeszowa na dzień 8 czerwca czyli w wieczór świąteczny w Uroczystość Bożego Ciała.

13. Okazuje się, że od zamontowania kamer monitoringu na parkingu parafialnym, nie ma papierów, pudełek, puszek, butelek ani co najważniejsze – zniszczeń. Dobrze, że Pan Sołtys pomyślał o tym. Sponsorem monitoringu jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Kąty Pokolenie.

14. Oburzające jest natomiast składowanie pewnych rzeczy, w tym butelek w obrębie cmentarza za drzewami i za schodami po prawej stronie, za pierwszą stacją drogi krzyżowej zawsze zadbana przez naszych parafian – jako opiekunów tego początku drogi krzyżowej. Trzeba będzie pewnie pomyśleć o kamerach też w tamtym miejscu.

15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach majowych do środy, a następnie czerwcowych o 17.30 w dni powszednie, zaś o 14.00 w niedziele przez cały czerwiec.

PONIEDZIAŁEK (29 maja):

8.00: o potrzebne łaski, zdrowie i o opiekę Maryi dla Łucji;

18.00: + Jan Mroczka (2 roczn. śm.);

WTOREK (30 maja): + Jan (41 roczn. śm.) i Kunegunda Ciekielscy;

ŚRODA (31 maja): + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak; dusze w czyśćcu cierpiące;

CZWARTEK (1 czerwca): + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak; dusze w czyśćcu cierpiące;

PIĄTEK (2 czerwca): w 6. roczn. Urodzin Alicji – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę Maryi;

SOBOTA (3 czerwca): + Zofia, Michał Janik; Kunegunda, Jakub Ziomek.

NIEDZIELA (4 czerwca):

800: + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak; dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę Maryi oraz o błog. Boże i zdrowie dla Wioli w 40. roczn. Urodzin;

1400: nabożeństwo czerwcowe i msza św. – za parafian.