OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca 2022 roku

2022-06-04 10:53:47

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.  Bóg zapłać osobom sprzątającym za porządki w kościele i za ofiary oraz tym bierzmowanym i ich rodzicom za wykonane prace przy stacjach drogi krzyżowej na Górę Grzywacką w celu ich odnowienia. Przyjrzałem się ostatnio. Jeszcze niektóre stacje są do odnowienia. Farba i pędzle są u mnie. Za tydzień proszę, aby byli odpowiedzialni za sprzątanie byli: Krystyna Źrebiec, Teresa Wokurka, Bożena Otrębska, Stanisław Krężel, Tomasz Piwowar.

2.  Dziś – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. Dziękuję bardzo za składkę inwestycyjną: 2350 zł. Jest to cenny dar parafian, dzięki temu prace przy frontalnym ogrodzeniu są wznowione i posuwają się do przodu.

4. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź… możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.  Jutro – drugi dzień zielonych świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Maryi, Matki Kościoła. Msze święte świąteczne: o 8.00 i 18.00.

6.  W wtorek  w ramach nabożeństwa czerwcowegowypominki roczne za naszych zmarłych; zaś w środęNowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu wypada wspomnienie św. Jadwigi, Królowej wawelskiej.

7.  W czwartek będzie święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8.  W piątek – po mszy św. ostatnie przed wakacjami spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

9.  W sobotę – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

10. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca będzie Droga Krzyżowa na Górę Grzywacką i msza św. Śpiew będzie prowadziła Pani Marta Radoń z Tarnowca. Nabożeństwo czerwcowe zatem będzie w drodze i rozpocznie się w plenerze o godz. 14.00. Proszę o przewiezienie rzeczy potrzebnych jak też o obecność bierzmowanych z rodzicami, kandydatów, dzieci po Pierwszej Komunii Św., strażaków, pań z Parafialnego Zespołu Caritas i Koła Gospodyń, nauczycieli i wychowawców, by dziękować na kończący się rok szkolny, katechetyczny i formacyjny w grupach duszpasterskich i jednocześnie prosić o szczęśliwe wakacje.

11. Duszpasterstwo Młodzieży KSM i Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje nie tylko wakacyjne turnusy dla młodzieży, ale pragnie wyremontować jeszcze jedną kondygnację w budynku Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego im. bł. Karoliny w Rzeszowie Przybyszówce. W tym celu J.E. Ks. Biskup Jan Wątroba zwraca się z prośbą o ofiary od parafian w przyszłą niedzielę – 12 czerwca br. w formie zbiórki do puszek. Wczoraj i dzisiaj odbyło się ogólnopolskie czuwanie modlitewne młodzieży na polach lednickich. Od nas nie zgłosił się nikt. Na turnusy wakacyjne KSM, RAM, czy oazowe oraz LSO też nie ma chętnych. Natomiast z innych większych parafii są chętni. Na wakacjach wyklarowały się dwa turnusy oazowe przyjezdne. Zatem przez cały lipiec będziemy mieli młodzież oazową w szkole. Informacje i zapisy – jeśli ktoś się zdobędzie na wyjazd wakacyjny – są dostępne na stronie internetowej KSM, oaza, RAM, LSO oraz na plakatach. Mogę też umożliwić wyjazd młodzieży na coroczny koncert Jednego serca, jednego ducha.

12.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych o 17.30 w dni powszednie, zaś o 14.00 w niedziele.

PONIEDZIAŁEK (6 czerwca):

8.00: + Jan Basista – int. od córki Gabrieli z narzeczonym;

18.00: + Władysław Wielgosz (z okazji Imienin);

WTOREK (7 czerwca): + Stanisław Stoś;

ŚRODA (8 czerwca): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (9 czerwca): + Kazimierz i Dariusz Patyk;

PIĄTEK (10 czerwca): + Jan Basista – int. od córki Lucyny z rodziną;

SOBOTA (11 czerwca): + Jan Basista – int. od córki Marzeny z rodziną

NIEDZIELA (12 czerwca):

800: + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

1100 : + Andrzej Stachoń;

1400: na Górze Grzywackiej – za parafian.