OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, Niedziela Wielkanocna, 9 kwietnia 2023 roku

2023-04-08 17:27:07

Niedziela Wielkanocna Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1.  Serdecznie dziękuję: wyznaczonym osobom z Panią Katechetką-Zakrystianką na czele – za solidne sprzątanie przed Triduum Paschalnym w świątyni, wokół kościoła i na parkingu parafialnym oraz za aktywność w dekorowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu, organiście Bartoszowi – za koordynację muzyczną psalmów i śpiewów kościelnych, ministrantom i lektorom – za czytanie i obsłużenie Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego, dziewczynkom – za psalmy w tym wyjątkowym czasie, Panu Sołtysowi – za wszelką pomoc, dobrodziejkom i darczyńcom – za produkty na stół plebański; Pani Gospodyni – za smaczne posiłki, Pani Katechetce-zakrystiance – za pomoc liturgiczną na zbiórce oraz za ogrom czynności przygotowawczych w zakrystii, Waldkowi – za ciągłą dyspozycyjność i druhom strażakom – całemu zastępowi OSP Kąty, komendantowi i prezesowi za wożenie mnie do tych miejsc błogosławieństwa pokarmów i za dzielną wartę przy Grobie Bożym. Panu Zdzisławowi i jego synowi dziękuję za troskę o cmentarz i o porządki a Panu Jerzemu Parylakowi – za naprawienie i ulepszenie fotela w kościele przy ołtarzu.

2. W najbliższym czasie o porządki w kościele proszę następujące osoby: Anna Kutrzeba, Wioletta Rucińska, Marta Wojdacz, Magdalena Wojdacz, Krystyna Woźniak.

3. Jutro – w poniedziałek wielkanocny porządek mszy św. – jak w każdą niedzielę (8.00, 11.00 i 14.00 pogrzebowa). Po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Składka na katolickie uczelnie: KUL i Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie.

4. Codziennie w Oktawie Wielkanocy – nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

5. We wtorek po mszy św. będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych i spotkanie dla pań wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas

6. W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7. W piątek – po mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8. W tym dniu – ze względu na Oktawę Wielkanocy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę po mszy św. będzie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i dla trzeciaków z rozdzielaniem im ról na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

9. W Niedzielę Miłosierdzia – składka na Caritas. W tym dniu dzieci powinny przynieść skarbonki wielkopostne z ofiarami odkładanymi przez cały Wielki Post na pomoc i leczenie osób  starszych. Za ławkami będzie koszyk na tę Jałmużnę wielkopostną, którą wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas przyniosą w darach ofiarnych na sumie. Panie proszę o posługę liturgiczną, gdyż będzie to patronalne święto Caritas. Szczegóły omówimy na spotkaniu.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do spojrzenia na kolejne zapowiedzi dwóch par w gablotce w kościele.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (10 kwietnia):

8.00: + Benedykt Kornel;

11.00: + Antoni i Helena Osika;

14.00: + Zofia Pec – pogrzebowa.

WTOREK (11 kwietnia): + Józef i Wiktoria Warzecha;

ŚRODA (12 kwietnia): + Maria i Jan Piwowar – int. od Beaty i Henryka Cyrazy z Wrocławia;

CZWARTEK (13 kwietnia) : + Aleksander, Zbigniew, Andrzej Mania;

PIĄTEK (14 kwietnia): + Jan Basista – int. od córki Gabrieli z mężem;

SOBOTA (15 kwietnia): + Maria, Wojciech i zmarli z rodziny Źrebców;

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA(16 kwietnia):

800: za parafian;

1100 : + Ludwika i Franciszek Homlak (z okazji Imienin).

Najlepsze życzenia świąteczne napłynęły do nas z Rzeszowa: od Księży Biskupów, od Dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, od Prezesa i Ks. Asystenta KSM, od Ks. Dyrektora Katolickiego Radia Via i od wielu oficjeli świeckich.

Niech ten wyjątkowo uroczysty czas świąteczny daje do myślenia, a pusty Grób Chrystusa budzi refleksję i przemawia, niech napełnia głębią miłości do końca i mocą oraz nadzieją i wiarą, że i dla nas spełnią się zapewnienia i obietnice Zbawiciela o naszym kiedyś udziale w Jego Zmartwychwstaniu. Niech ono niesie odrodzenie duchowe, napełnia siłą w pokonywaniu trudności życiowych i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.

Wyjdźmy na spotkanie Zmartwychwstałego Pana zdążającego do Emaus. Niech wyjaśnia nam Pisma i łamie dla nas chleb.

Z serca życzę wszystkim moim parafianom i Waszym bliskim, gościom świątecznym tego niezwykłego doświadczenia obecności Chrystusa Zmartwychwstałego w tym niełatwym życiu. Umiejmy wyciągnąć wnioski z wielkości tej prawdy zbawczej, jaką jest Zmartwychwstanie. Bądźmy ludźmi silnej wiary. Umacniajmy się w tej wierzę w Kościół zadanej nam na ten rok duszpasterski szczególnie. Zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt wielkanocnych.

Wasz ks. Krzysztof Hyziak