OGOSZENIA PARAFIALNE, 19. Niedziela zwykła, 7 sierpnia 2022 roku

2022-08-06 09:09:16

19. Niedziela zwykła

1.  Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za złożone ofiary. Za tydzień uczynią to następujące osoby: Małgorzata Mroczka, Barbara Źrebiec, Diana Wardzała, Alfreda Mroczka, Magdalena Mroczka.

2.  Dziękuję Panom Nadymusom za troskę o cmentarz: porządkowanie, koszenie. Ogrodzenie cmentarza od frontu, długo oczekiwane, jest gotowe. Można je podziwiać. Brama jest gotowa. Będzie założona, gdy powstanie asfalt przy wjeździe i u początku drogi krzyżowej.

3.  W myśl prośby z Biura Poselskiego Pani Poseł Marii Kurowskiej o umożliwienie zebrania podpisów pod inicjatywą obywatelską „W obronie chrześcijan” organizowanej przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, za aprobatą Kurii, Księdza Biskupa i Księdza Kanclerza, w dzisiejszą niedzielę dokonamy tego po mszach św. Celem inicjatywy jest zmiana przepisów karnych, aby dawały realną ochronę prawną osobom wierzącym oraz obiektom kultu religijnego. Organizatorzy przesłali tabele do podpisywania się pod tą ustawą ze szczególną ostrożnością i zachowaniem wszelkich przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Dziś też pierwsza niedziela miesiąca - adoracja i zmiana tajemnic różańcowych; modlitwy za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

4.  We wtorek – wypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Dziewicy, Męczennicy, Patronki Europy, po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5.  W środę – wypada święto św. Wawrzyńca, Diakona, Męczennika; po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

6.  W czwartek będzie wspomnienie św. Klary, dziewicy.

7.  W sobotę – będziemy modlić się za Kościół, papieża i Ojczyznę, bo będzie to 13. dzień miesiąca.

8.  Bóg zapłać za obecność osób starszych w ubiegłą niedzielę i całość przygotowań uroczystości II Światowego Dnia Seniorów, babć, dziadków, osób starszych w oparciu o mszę św. w ich int. o godz. 14.00 i spotkanie w Domu Ludowym. W oparciu o to dziękuję bardzo Pani Krystynie i jej mężowi – naszemu Sołtysowi.

9.  Za tydzień – będzie druga niedziela miesiąca i nasza parafialna droga krzyżowa na Górę Grzywacką i tam na szczycie msza św. o godz. 14.00. Proszę opiekunów poszczególnych stacji o jej przygotowanie, wykoszenie i wyplewienie zaś Panią Katechetkę i Pana Jana o przewiezienie potrzebnych rzeczy.

10.  Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

11. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży w drugim miesiącu wakacji: dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach oraz na wyjeździe.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do trzeźwości w sierpniu oraz do modlitwy w intencji pieszych pielgrzymów, którzy w czwartek wyruszyli  na Jasną Górę w jubileuszowej, 45. pielgrzymce rzeszowskiej.

PONIEDZIAŁEK (8 sierpnia): + Stanisław Stoś (9 roczn. śm.);

WTOREK (9 sierpnia): + Franciszek (5 roczn. śm.) i Bogumiła Czupa;

ŚRODA (10 sierpnia): + Stanisław Stoś (9 roczn. śm.);

CZWARTEK (11 sierpnia): + Miłosz Źrebiec – int. od matki chrzestnej;

PIĄTEK (12 sierpnia): + Franciszek Doktor – int. od żony;

SOBOTA (13 sierpnia): + Kunegunda (2 roczn. śm.) i Jan Ciekielscy;

NIEDZIELA (14 sierpnia):

800: + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

1100 : za parafian;

1400: po Drodze Krzyżowej - na Górze Grzywackiej: w 70. roczn. Urodzin Stanisławy – dziękczynna za przeżyte lata, z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla Jubilatki.