OGOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela wielkanocna - biblijna, Święto Chrztu Polski, 14 kwietnia 2024 roku

2024-04-13 15:18:48

3. Niedziela Wielkanocna

1. Serdeczne dzięki składam za sprzątanie kościoła i otoczenia łącznie z koszeniem i za złożoną ofiarę. W następnej kolejności proszę o te czynności i o demontaż dekoracji Grobu Bożego następujące osoby: Dorota Piwowar, Agata Grzywacz, Zofia Źrebiec, Małgorzata Stoś, Stanisława Kornel. Będą potrzebni mężczyźni.

2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Mszy św. – sumy w Niedzielę Miłosierdzia. Angażowały się panie wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas i uczennice ze Szkolnego Koła Caritas.

3. We wtorek będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

4. W środę zapraszam do udziału w nowennie do MB Nieustającej.

5. W piątek po mszy św. będzie koronka – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego ze względu na trzeci piątek miesiąca i krótka Nowenna do Patronów naszej diecezji. Po mszy św. – próba wstępna Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

6. Dzisiejsza Niedziela Biblijna, której towarzyszy Narodowe Czytanie Pisma św. rozpoczyna Tydzień Biblijny. To wystarczająca zachęta, by sięgać po teksty Pisma św. W tym roku lekturą będzie księga Dziejów Apostolskich. W związku z obchodami Tygodnia Biblijnego wykład otwarty wygłosi ks. dr Tomasz Bąk. Wykład odbędzie się w niedzielę, 14.04.2024 r. w sali papieskiej w katedrze rzeszowskiej o godz. 10.00. Szczegóły są na plakacie. Dziś też w całej Polsce na każdej mszy świętej uskuteczniana jest modlitwa w intencji każdego dziecka poczętego i w obronie życia. Po mszach świętych uczniowie naszej szkoły będą kwestować na potrzeby Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci pod hasłem: Pola nadziei 2024, a za każdy otrzymany datek będą rozdawać zrobione żonkile w ramach podziękowania. W dzisiejszą niedzielę w Rzeszowie odbędą się uroczystości związane z Rocznicą Chrztu Polski. Rozpoczną się one Mszą świętą w kościele farnym o godz. 16.00. Po liturgii, uczestnicy wydarzenia udadzą się w przemarszu przez ul. 3 Maja pod pomnik Chwały Żołnierzy Armii Krajowej.

7. Następna Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Będziemy żarliwie modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

8. Siostry Prezentki zapraszają na dzień otwarty Liceum, który odbędzie się 19 kwietnia br. w godzinach od 14.00 do 16.00. Szczegóły i namiary są na plakacie i stronie internetowej szkoły.

9. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Przybędą tysiące mężczyzn z całej Polski, aby dać świadectwo wiary i miłości do Boga, Maryi i naszej Ojczyzny. Początek spotkania na Rynku w Rzeszowie o godz. 9.15. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do katedry rzeszowskiej. Tam odbędzie się dalsza część spotkania. Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mężczyzn szukających Boga w swoim życiu i w życiu swoich rodzin. Zachęcamy również, aby na to spotkanie zabrać swojego syna/synów w wieku powyżej 15 roku życia.

10. KSM zaprasza na „Złazisko”, czyli pieszy rajd po Bieszczadach. Do wyboru jest pięć grup, w tym grupy z noclegiem w schronisku, pod namiotami i grupa rowerowa. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.ksm.rzeszow.pl

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (15 kwietnia): + Stanisław Piątek – int. od córki Małgorzaty;

WTOREK (16 kwietnia): + Stanisław Piątek – int. od swatów Tomczaków;

ŚRODA (17 kwietnia): + Bolesław Otrębski (15 roczn. śm.);

CZWARTEK (18 kwietnia): + Katarzyna i Jan Grzywacz;

PIĄTEK (19 kwietnia): + Maria, Wojciech i zm. z rodz. Źrebców;

SOBOTA (20 kwietnia): dziękczynna za otrzymane łaski, w 33. rocznicę ślubu Małgorzaty i Jana Stosiów, z prośbą o zdrowie, błog. B. w rodzinie i opiekę MB dla Jubilatów i całej rodziny.

NIEDZIELA (21 kwietnia):

800: + Adam Stachoń;