Wyszukiwarka

REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Kątach 24-27 lutego 2013

2013-02-16 15:11:42

Drodzy parafianie!

Pozdrawiam Was serdecznie w imieniu Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji świętych Cyryla i Metodego z Bielska-Białej, która na zaproszenie Księdza Proboszcza będzie prowadzić rekolekcje wielkopostne w Waszej parafii w dniach 24-27 lutego 2013 roku. Chcemy Wam zaproponować rekolekcje ewangelizacyjne, będące czasem ogłoszenia tego, co głosił św. Piotr i św. Paweł (pierwsze nauczanie Kościoła).

Nasza Wspólnota jest jedną z wielu szkół nowej ewangelizacji na świecie. Zadaniem Szkoły jest głoszenie żywego Jezusa i dzielenie się doświadczeniem życia z Nim. Należymy do nurtu wspólnot charyzmatycznych. Wiemy, że w głoszeniu Dobrej Nowiny niezbędna jest moc Ducha Świętego, dlatego też staramy się być otwarci na Jego działanie, na Jego dary i owoce, których doświadczamy każdego dnia.

W ramach swej posługi organizujemy rekolekcje ewangelizacyjne w parafiach i różnego rodzaju kursy formacyjne dla młodzieży i dorosłych oraz animujemy comiesięczne msze święte z modlitwą o uzdrowienie.

Chcemy i Wam głosić orędzie o Bogu, który kocha, uzdrawia i zmienia życie, dlatego też zaproszenie Waszych duszpasterzy jest dla nas źródłem ogromnej radości. Już teraz zachęcamy do poświęcenia tych szczególnych dni dla siebie i Jezusa – jedynego Zbawiciela, który żyje, działa i pragnie dotykać serca każdego człowieka. Wierzymy, że Pan przygotował na ten czas wiele swoich łask i błogosławieństw.

Forma, którą Wam proponujemy nieco odbiega od „tradycyjnej”. Po pierwsze, będą nie tylko nauki (formacja intelektualna), ale różnego rodzaju proste ćwiczenia, do których każdego zaprosimy (oczywiście w całkowitej wolności). W tym wszystkim chodzi o to, by całym sobą przyjąć Ewangelię; nie tylko rozumem, ale również wolą, emocjami i uczuciami, całym ciałem.

Po drugie, rekolekcje prowadzić będzie zespół osób. Kapłan wygłaszać będzie nauczania na mszach świętych, a osoby świeckie uzupełniać będą słowa odpowiednią pantomimą, scenką teatralną, śpiewem, świadectwem. Jest to więc wspólne działanie i dzielenie się Ewangelią.

Po trzecie, w tym roku nie będzie nauk stanowych, lecz na wszystkie spotkania zaproszeni są zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Prosimy Was o modlitwę za rekolekcje. Zapraszajcie też do udziału Waszych sąsiadów, przyjaciół. Mówcie o rekolekcjach, byśmy w licznym gronie przeżyli czas nawrócenia i doświadczenia Boga, który żyje i zmienia nasze życie.

Z radością oczekujemy na spotkanie z Wami. Niech Bóg obficie błogosławi Wam każdego dnia!

 

 

                                                                 ks. dr Przemysław Sawa

dyrektor Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji

świętych Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej

 

PLAN REKOLEKCJI EWANGELIZACYJNYCH

24-27 lutego 2013

 

Niedziela, 24 lutego 2013

8:00 Eucharystia z nauką

11:00 Eucharystia z nauką

15.00 Gorzkie Żale

16:00 Eucharystia z nauką

18:30 Spotkanie wieczorne (Film, modlitwa)

Poniedziałek, 25 lutego 2013

8:00 Eucharystia z nauką

10:00 Spotkanie dla dzieci (w szkole)

11:30 Spotkanie dla gimnazjalistów (w szkole)

18:00 Eucharystia z nauką

20:15 Konferencja o zagrożeniach duchowych. Modlitwa. Apel Jasnogórski

Wtorek, 26 lutego 2013 (Spowiedź)

8:00 Eucharystia z nauką

10:00 Spotkanie dla dzieci (w szkole)

11:30 Spotkanie dla gimnazjalistów (w szkole)

18:00 Eucharystia z nauką

Modlitwa o uzdrowienie

Środa, 27 lutego 2013

8:00 Eucharystia z nauką

10:00 Eucharystia dla dzieci

11:30 Eucharystia dla gimnazjalistów

18:00 Eucharystia z nauką

Błogosławieństwo indywidualne

 

MODLITWA W INTENCJI REKOLEKCJI

 

Boże Ojcze, chwała Tobie! Dziękuję Ci za moje życie, za Twoją miłość i opiekę. Dziękuję Ci za Syna Twego, Jezusa Chrystusa i za zbawienie, które mi dał przez swój Krzyż i zmartwychwstanie. Dziękuję za Ducha Świętego i Kościół.

Ojcze, proszę Cię o Twoje błogosławieństwo dla naszej parafii, która przygotowuje się do rekolekcji ewangelizacyjnych. Proszę, umocnij prowadzących i wszystkich, którzy będą pomagać.

Spraw, Ojcze, by misje stały się czasem odnowienia wiary oraz doświadczenia Twojej miłości w każdej osobie z naszej społeczności. Uzdrawiaj chorych, uwalniaj tych, którzy żyją w ciemności. Boże, zwyciężaj. Amen.

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania