OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13. Niedziela zwykła
1. Bardzo dziękuję za porządki uczynione w kościele i za dokładne opryskiwanie kostki, oraz za ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Klaudia Wokurka, Katarzyna Wielgosz, Magdalena Basista, Małgorzata Mroczka, Barbara Źrebiec. Do samodzielnego koszenia staraniem Rady Parafialnej mamy od środy nową kosiarkę na programowanie. Kosztowała: 5600 zł. Ostatnio składka inewstycyjna wyniosła: 2677 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Mamy też wykonany parking przy cmentarzu. Można tam już podjeżdżać i z niego korzystać prostopadle do cmentarza. Dzięki składam Panu Wójtowi, Pani Wicewójt, Panu Geodecie Grzegorzowi, Panu Markowi – kierownikowi tych robót i jego Pracownikom Przedsiębiorstwa drogowo-mostowego.
2. Dzisiaj o 14.00 – nabożeństwo czerwcowe i msza św. W naszej diecezji mamy nowego biskupa Krzysztofa Chudzio, który z woli Ojca św. Leona XIV będzie biskupem koadiutorem, czyli przyszłościowo z prawem następstwa.
3. Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte świąteczne: o 8.00 i 11.00, składka na świętopietrze, zaś połowa dzisiejszej składki przeznaczona jest na biedne kościoły. Odpust w Nowym Żmigrodzie – suma o godz. 11.00.
4. We wtorek o 17.30 będzie zakończenie nabożeństw czerwcowych i wypominki roczne za naszych zmarłych.
5. W środę po mszy św. – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca oraz pierwsza niedziela miesiąca.
7. W pierwszy czwartek – wezmę udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę z z nauczycielami z naszego dekanatu Nowy Żmigród. Po mszy św. będą: adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za powołanych i o nowe powołania.
8. W pierwszy piątek wypada wspomnienie św. Tomasza Ap.; odwiedziny chorych od godz. 9.00. Natomiast w kościele od godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i przed 18tą nabożeństwo z racji pierwszego piątku; msza św. o 18.00.
9. W pierwszą sobotę od godz. 17.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu: medytacja z racji pierwszej soboty, różaniec wynagradzający i msza św. o 18.00.
10. W pierwszą niedzielę – będzie składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie; adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy powołanych i o nowe powołania.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: przeczytamy o rzezi wołyńskiej i ekshumacjach ofiar na Ukrainie oraz o symbolice paliusza, który w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła przyjmą od papieża trzej polscy hierarchowie.
12. Teraz, kiedy odczuwamy brak organisty, jakże aktualne i potrzebne jest ogłoszenie z diecezji: Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór kandydatów. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 13 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie można zasięgać informacji. Kolorowy plakat jest w gablotce parafialnej.
13. W Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach 22 sierpnia zacznie się kurs przedmałżeński a 29 – 30 sierpnia weekendowe katechezy przedślubne.
14. Życzę dzieciom, młodzieży, studentom jak najlepszych wakacji i wszystkim wypoczywającym dobrego czasu urlopu.
INTENCJE MSZALNE
PONIEDZIAŁEK (29 czerwca) 800: + Paweł Źrebiec; 1800: + Bogusław Wokurka (5 roczn. śm.)
WTOREK (30 czerwca): + Maria i Wojciech Źrebiec i zm. z rodz.;
ŚRODA (1 lipca): + Maria i Wojciech Źrebiec i zm. z rodz. Źrebców;
CZWARTEK (2 lipca): + Jan Żarnowski;
PIĄTEK (3 lipca): + Jan, Helena i Julian Socha, Katarzyna i Feliks Rak i dusze w czyśćcu cierpiące;
SOBOTA (4 lipca): + Tadeusz Otrębski (9 roczn. śm);
NIEDZIELA (5 czerwca): 800: za parafian;
1100 : w 1. roczn. Ur. Oliwki – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosł. Boże, opiekę MB – int. od ojca chrzestnego.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania